*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 2558
  • ۲۹ آذر ۱۳۹۴ - ۸:۲۹
آغاز دومین روز از نام نویسی داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی در گیلان

آغاز دومین روز از نام نویسی داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی در گیلان

به گزارش انزلي پرس به نقل از ايرنا ، روز گذشته و در اولین روز نام نویسی داوطلبان انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی ، ۲۹ نفر در استان ثبت نام کردند. همچنین شمار داوطلبان نمایندگی پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری از گیلان تا روز گذشته، به شش نفر رسید، دو نفر آنها دیروز (شنبه) […]

81885789-70387362

به گزارش انزلي پرس به نقل از ايرنا ، روز گذشته و در اولین روز نام نویسی داوطلبان انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی ، ۲۹ نفر در استان ثبت نام کردند.
همچنین شمار داوطلبان نمایندگی پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری از گیلان تا روز گذشته، به شش نفر رسید، دو نفر آنها دیروز (شنبه) با حضور در فرمانداری رشت نام نویسی کردند، دو نفر با حضور در ستاد انتخابات کشور ثبت نام کردند و دو نفر دیگر نیز پنجشنبه هفته گذشته در اولین روز ثبت نام ها، نام نویسی کرده بودند.
نام نویسی داوطلبان نمایندگی دوره دهم مجلس شورای اسلامی که از روز گذشته آغاز شده، تا پایان روز جمعه چهارم دی ماه ادامه خواهد داشت.
همچنین نام نویسی از داوطلبان انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری که از ۲۶ آذرماه آغاز شده، تا دوم دی ماه ادامه دارد.
براساس توافق ستاد انتخابات کشور و شورای نگهبان، معتمدین هیات های اجرایی دو انتخابات یکسان خواهند بود.
صلاحیت داوطلبان نمایندگی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی نیز از پنجم تا ۱۴ دی ماه توسط هیات های اجرایی بررسی می شود و پس از آن، افراد ردصلاحیت شده فرصت دارند از ۱۶ تا ۱۹ دی اعتراضشان را ارائه دهند تا هیات های نظارت بر انتخابات آنها را بررسی کنند و نتیجه را تا ۲۶ دی به شورای نگهبان دهند.
شورای نگهبان نظر نهایی خود را نسبت به اعتراضات تا ۱۶ بهمن اعلام خواهد کرد و در مرحله بعدی، اعتراض داوطلبان به این نظر شورا صورت می گیرد. اسامی نهایی در ۲۰ بهمن از طرف شورای نگهبان به وزارت کشور اعلام می شود و این وزارتخانه اسامی نامزدهای دارای صلاحیت را در ۲۷ بهمن به حوزه های انتخابیه می دهد تا فردای این روز، فرمانداران اسامی را منتشر کنند.
زمان تبلیغات نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی از ۲۹ بهمن تا پنجم اسفند به مدت یک هفته خواهد بود تا با یک تنفس یک روزه در آن، مردم شریف ایران در ۷ اسفند با آرای ریخته شده در صندوق های رای، نظر خود را درباره آنها اعلام کنند.
صلاحیت داوطلبان انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری نیز از ۶ دی ماه الی پنجم بهمن ماه توسط شورای نگهبان بررسی می شود.
شورای نگهبان نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان خبرگان را تا هفتم بهمن ماه اعلام می کند و داوطلبان رد صلاحیت شده می توانند تا ۱۰ بهمن ماه اعتراض خود را اعلام کنند. شورای نگهبان نیز تا ۲۰ بهمن ماه اعتراض داوطلبان رد صلاحیت شده را بررسی می کند.
اسامی نامزدهای انتخابات مجلس خبرگان رهبری ۲۱ بهمن ماه منتشر می شود و تبلیغات این نامزدها نیز از ۲۲ بهمن ماه الی پنجم اسفندماه خواهد بود.
انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان با انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری هفتم اسفندماه سال جاری برگزار می شود.
استان گیلان با افزون بر ۱۴ هزار کیلومترمربع و جمعیتی بالغ بر دو میلیون و ۴۸۰ هزار نفر و ۱۶ شهرستان، ۱۳ نماینده در مجلس شورای اسلامی و چهار نماینده در مجلس خبرگان رهبری دارد.