*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 11542
  • ۱۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
آمریکا فرصتی بی نظیر برای نابودی خودش در اختیار جبهه مقاومت قرار داد

آمریکا فرصتی بی نظیر برای نابودی خودش در اختیار جبهه مقاومت قرار داد

امام جمعه بندرانزلی : آمریکایی‌ها بدانند با این حماقت فرصتی بی نظیر و استثنایی را برای نابودی خودشان در اختیار جمهوری اسلامی و جبهه مقاومت قرار دادند.

به گزارش انزلی پرس و به نقل از مهر،حجت الاسلام سید عبدالجواد شمس الدین در خطبه‌های نماز جمعه این هفته انزلی ضمن تسلیت به مناسبت شهادت مظلومانه سردار نامدار جبهه اسلام و مقاومت حاج قاسم سلیمانی، اظهار کرد: شهید سلیمانی و شهید ابومهدی از نیروهای بسیار مهم و مؤثر در پیروزی جبهه مقاومت بودند که شهادت آنها حادثه بسیار بزرگ و مصیبت‌باری است که در تاریخ اسلام و انقلاب‌اسلامی به ثبت رسید.

امام جمعه بندرانزلی در تشریح وضعیت فعلی کشور و منطقه گفت: در ماه‌های اخیر دشمنان خصوصاً آمریکایی‌ها، صهیونیست و آل سعود خبیث در لبنان، سوریه، عراق و جمهوری اسلامی ایران اغتشاشاتی را در مقابل حرکت مردم مسلمان در کشورهای اسلامی علیه رژیم طاغوت که بهار عربی بود به نام خزان شیعی طراحی کردند تا به زعم خودشان جبهه تشیع و مقاومت اسلامی را از بین ببرند.

حجت الاسلام شمس الدین با تاکید بر اینکه دشمنان پس از ایجاد ناامنی، اغتشاش و خلأ قدرت در عراق و لبنان در ادامه سناریویی از پیش طراحی شده به بهانه گرانی بنزین اغتشاشاتی را با هدف نابودی نظام اسلامی در داخل کشور ایجاد کردند، افزود: به فضل پروردگار متعال این توطئه‌ها در همه این کشورها خصوصاً ایران ناکام ماند و آنها حتی باور نمی‌کردند این اغتشاشات ظرف چند روز در جمهوری اسلامی جمع شود و مردم با آن مقابله کنند.

امام جمعه انزلی

امام جمعه انزلی با اشاره به رزمایش مشترک جمهوری اسلامی ایران با روسیه و چین و اشتراک این کشورها در دشمنی با آمریکا، گفت: سه مؤلفه مهم و قدرتمند اقتصادی، نظامی و عمق راهبردی و نفوذ در ملت‌های منطقه، آمریکایی‌ها را به وحشت انداخت که موجب تغییر موضع گیری آمریکا شد.

وی با تاکید بر اینکه آمریکایی‌ها در ادامه اغتشاشات عراق برای عملیاتی کردن نقشه‌هایشان و وارد کردن و قدرت دادن به داعشی ها مقر حشدالشعبی را بمباران کردند، تصریح کرد: آمریکایی‌ها فکر می‌کردند با این جنایت و فضاسازی علیه جمهوری اسلامی و خلأ قدرتی که در عراق پدید آورده‌اند، می‌توانند در روحیه مردم اثر منفی بگذارد و مجدداً داعش را وارد میدان کنند اما بر خلاف تصوراتشان مردم سفارت آمریکا را در عراق محاصره و آتش زدند.

امام جمعه انزلی بیان کرد: پس از محاصره سفارت آمریکا توسط مردم، آمریکایی‌ها به این نتیجه رسیدند با فضایی که در عراق ایجاد شده توان ماندن را ندارند چون هم مردم و هم مسئولان عراقی مصرانه به دنبال این بودند که نیروهای آمریکایی از کشورشان اخراج شوند؛ طبیعی است که در این نوع مسائل کسی که می‌خواهد صحنه‌ای را ترک کند ضربه شصت نشان می‌دهد، لذا آنها برای رسیدن به این هدف، غلط بسیار بزرگی کردند و آن نیز جنایت سحرگاه امروز بود.

حجت الاسلام شمس الدین با بیان اینکه عظمت شهید سلیمانی به عنوان سرباز ولایت و انقلاب در جهان مطرح است، گفت: از ویژگی‌های این شهید گرانقدر اطاعت آگاهانه و مخلصانه در مسیر مأموریت‌ها و مجاهدت‌های دائمی و با آرزوی شهادت بوده است.

وی با تاکید بر اینکه شهید حاج قاسم سلیمانی نماد یک جریان و تفکر نورانی اسلام و انقلاب در دل مردم منطقه است، افزود: این انسان مؤمن انقلابی نقش مهمی در اتحاد امت اسلام و مبارزان اسلامی داشته است و وجودش سنبل نصرت و پیروزی برای نیروهای خط مقاومت و بنیانگذار بسیاری از گروه‌ها و مجموعه‌های جبهه‌ی مقاومت از جمله حشدالشعبی عراق، فاطمیون افغانستان، زینبیون پاکستان، انصارالله یمن، حزب الله لبنان و قوات الوطنی سوریه است.

شمس الدین با بیان اینکه اینکه تاریخ اسلام نشان داده هر جایی که مصیبت بزرگی برای امت اسلام پیش آمد نصرت و پیروزی بزرگی از سوی خداوند متعال را به دنبال داشته است، اظهار کرد: اگر این شهادت نبود در عراق، لبنان و کشور ما آرامش و امنیت برقرار نبود، این شهادت نقشه دشمنان را از بین خواهد برد.

امام جمعه بندر انزلی تاکید کرد: آمریکایی‌ها بدانند با این حماقت فرصتی بی نظیر و استثنایی را برای نابودی خودشان در اختیار جمهوری اسلامی و جبهه مقاومت قرار دادند؛ از امروز تمام مراکز و منافع آمریکای جنایتکار در سراسر منطقه و دنیا به عنوان اهداف عملیاتی جبهه‌ی مقاومت خصوصاً جمهوری اسلامی خواهد بود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.