*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 8209
  • ۳۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۰
اتصال خط ریلی چین به شمال دریای خزر

اتصال خط ریلی چین به شمال دریای خزر

به گزارش انزلی پرس، حسین چراغی بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به امضای تفاهمنامه مشترک همکاری سه‌ جانبه به‌منظور راه‌اندازی کریدور حمل چند وجهی، چین‌ ـ دریای خزر‌ ـ‌ بندر انزلی‌ ـ‌ قزوین اظهار کرد: این تفاهمنامه در راستای افزایش همکاری اتحادیه حمل و نقل و ارتباطات چین، اتاق بازرگانی صنایع […]

به گزارش انزلی پرس، حسین چراغی بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به امضای تفاهمنامه مشترک همکاری سه‌ جانبه به‌منظور راه‌اندازی کریدور حمل چند وجهی، چین‌ ـ دریای خزر‌ ـ‌ بندر انزلی‌ ـ‌ قزوین اظهار کرد: این تفاهمنامه در راستای افزایش همکاری اتحادیه حمل و نقل و ارتباطات چین، اتاق بازرگانی صنایع و معادن کشاورزی استان قزوین و اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان به امضا رسید.

51566_orig

وی با بیان اینکه با راه‌اندازی این مسیر جدید شاهد افزایش چشمگیر حجم مبادلات تجاری از مبدأ کشور چین در بندر انزلی می‌شویم، افزود: بررسی‌ها و کارشناسی‌های مختلفی پیرامون این کریدور صورت گرفته و مدیر هماهنگی شعبه کریدور ریلی اتحادیه حمل و نقل و ارتباطات چین به همراه رئیس و اعضای اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان قزوین از زیر ساخت‌ها و تأسیسات قدیمی‌ترین بندر شمال ایران بازدید کرده و پس از آن جلسه مشترک سه‌جانبه با حضور هیأت چینی و اتاق بازرگانی قزوین در بندر انزلی تشکیل و در نهایت منتج به ایجاد دبیرخانه مشترک سه جانبه با معرفی نمایندگان طرفین شد.

به گفته مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان، پس از تشکیل دبیرخانه مشترک و بررسی‌های صورت گرفته تفاهمنامه همکاری سه‌ جانبه بین اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان، اتحادیه حمل و نقل و ارتباطات چین و اتاق بازرگانی استان قزوین در سازمان بنادر و دریانوردی و با حضور مدیرکل تعرفه و ترانزیت سازمان بنادر امضا شد.

وی تصریح کرد: هدف از امضای تفاهمنامه مشترک همکاری سه‌جانبه، معرفی کامل ظرفیت‌های بنادر استان و در نتیجه افزایش توسعه مبادلات تجاری بین دو کشور در بنادر استان به ویژه در بندرانزلی بوده است.

چراغی کریدور مذکور را موجب افزایش بهره‌وری بازرگانان دانست و گفت: مسیر کریدور از مزیت‌های ممتاز در شاخص‌های زمان، مسافت، قیمت و اطمینان برای حمل انواع کالا به‌ ویژه کانتینر نسبت به دیگر مسیرها است.

وی با بیان اینکه براساس تفاهمنامه همکاری مذکور، خط ریلی از کشور چین به شمال دریای خزر متصل می‌شود، یادآور شد: کالا از مسیر دریایی به بندرانزلی و پس از آن به قزوین ارسال می‌شود تا از طریق شبکه سراسری راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و حمل جاده‌ای به مقاصد مورد نظر منتقل شود.

این مسئول با اشاره به اینکه کریدور جدید مذکور برای تغییر الگوی حمل و نقل دریایی در خزر در نظر گرفته شده است، متذکر شد: این کریدور در تجارت بین‌المللی، افزایش و بهبود حمل و نقل کانتینری در بندرانزلی بسیار تاثیر گذار است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.