*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • 19 اکتبر 2016 - 14:57

اسماعیل راد

وبلاگ نویسی :

اسماعیل راد فعالیت آماتور خود در زمینه رسانه را از سال ۱۳۸۵ با راه اندازی وبلاگ اطلاعات گردشگری انزلی در سرویس وبلاگ دهی بلاگفا آغاز نمود و از سال ۱۳۸۵ تا سال ۱۳۸۸ به دلیل فراگیری وبلاگ نویسی در کشور به این امر پرداخت .

وب سایت :

وی سال ۱۳۸۸ با ثبت وب سایت انزلی چی که آن زمان سامانه ای جامع برای گردشگران و توریست ها لقب گرفت، فعالیت های حرفه ای خود  را در زمینه تولید محتوا و خبرنگاری آغاز نمود .

تولید محتوا :

از سال ۱۳۸۸ تا سال ۱۳۹۰ به فعالیت در زمینه تولید خبر در فضای وب مشغول شده و در سال ۱۳۹۰ یک وب سایت جدید تاسیس نمود .

راه اندازی وب سایت حرفه ای ملوانی :

سال ۱۳۹۰ وب سایت حرفه ای کلوپ هواداران ملوان تاسیس شد  که در طول کمتر از چند ماه  این وب سایت به عنوان یکی از پر طرفدارترین وب سایت های هواداری فوتبال گیلان مطرح شد .

گیل نوا :

سال ۱۳۹۱ به دلیل علاقه خود به موسیقی گیلان اولین رسانه اختصاصی موسیقی گیلان را راه اندازی نمود ، گیل نوا برند جدیدی بود که به فاصله تنها ۶ ماه توانست بیش از ۳ هزار کاربر رسمی ثبت شده را جذب نماید، گیل نوا همچنان در فضای وب حضور دارد اما به دلیل مشکلات مالی  دیگر بروزرسانی نمی شود .

تالاب انزلی :

در سال ۱۳۹۱ به درخواست جمعی از فعالان محیط زیست شهرستان انزلی وب سایت اختصاصی تالاب بین المللی بندرانزلی ثبت و فعالیت خود را آغاز نمود ، این وب سایت که با کمک جناب آقای مجتبی رضایی یکی از فعالان پر تلاش عرصه محیط زیست بروزرسانی می شد تا سال ۱۳۹۳ به فعالیت های خود ادامه داد و در طول این دو سال به عنوان مرجع اصلی اخبار تالاب انزلی در رسانه های داخلی و رسانه های بین المللی مطرح گردید .

پادکست خبری ملوان :

در سال ۱۳۹۲ به درخواست جمعی از هواداران ملوان پادکستی تحت عنوان اخبار ملوان توسط وی تهیه و اجرا شد و که این پادکست در ۱۳ قسمت تولید و در اختیار مخاطبین آن رسانه قرار گرفت .

گیل نما :

سال ۱۳۹۳ اولین شبکه مجازی گیلانیان با نام گیل نما ثبت و راه اندازی شد ، این شبکه ۴ ماه پس از شروع به کار به دستور مقامات قضایی تعطیل شد !

انزلی پرس :

سال ۱۳۹۴ شروعی جدید برای فعالیت های رسانه ای وی بود ، رسانه انزلی پرس آخرین وب سایتی بود که توسط اسماعیل راد راه اندازی شد و اکنون یکی از پر مخاطب ترین رسانه های خبری شهر انزلی است .

شبکه های اجتماعی :

با گسترش شبکه های اجتماعی نظیر فیسبوک و اینستاگرام در طی چند سال اخیر بخش عمده ای از فعالیت های رسانه ای وی در چنین فضاهایی ادامه یافت.

رادیو اینترنتی :

در مهر ماه سال ۱۳۹۴ برنامه رادیو اینترنتی ( چراغ خاموش ) به تهیه کنندگی و مجری گری وی آغاز شد و در یک ماه ۳۰ قسمت از این برنامه ضبط و از طریق وب سایت و کانال های رسمی انزلی پرس منتشر گردید ، چراغ خاموش اولین برنامه رادیو اینترنتی روزانه در ایران است که محتوا آن توسط یک تیم رسانه ای محلی تهیه و به صورت روزانه  پخش می شد .

وی علاوه بر برنامه رادیو اینترنتی چراغ خاموش اقدام به تولید پادکست هایی نظیر :

اخبار بندرانزلی – تحلیل های سیاسی اجتماعی – برنامه صدای فرهنگ و هنر بندرانزلی – برنامه اختصاصی فوتبال انزلی – تحلیل های هنری سینمایی – برنامه تاریخ بندرانزلی – ویژه برنامه های محیط زیستی – اخبار ۶۰ ثانیه ای – برنامه روانشناسی – گفت و گو های ویژه – اخبار مهم ایران و جهان – مصاحبه با هنرمندان انزلی چی  تحلیل های فوتبالی با غلامرضا محمدوند و … از دیگر تولیدات صوتی وی در انزلی پرس می باشد.

انعکاس :

در همان سال به دلیل برگزاری کمپین های انتخاباتی وی پروژه بزرگتری را آغاز نمود ، برنامه گزارشی تصویری تحت عنوان ( انعکاس ) که به صورت کاملا اختصاصی و با تجهیزات بسیار ساده ای ضبط و مورد توجه مردم انزلی قرار گرفت ، این برنامه همانطور که از نامش پیداست به انعکاس مشکلات شهروندان انزلی می پرداخت .

پادکست روزانه انتخابات انزلی :

هم زمان با آغاز انتخاب دهمین دوره مجلس شورای اسلامی وی برنامه جدیدی تحت عنوان ( انتخابات بندرانزلی ) را به مجری گری جواد شجاع تهیه و در در ۱۳ قسمت منتشر نمود ، این پادکست صوتی به آخرین رویدادهای انتخاباتی کاندید ها و فضای شهر انزلی و همچنین حواشی مربوط به دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی می پرداخت .

فعالیت های رسانه ای وی تا پایان سال ۱۳۹۴ در بندرانزلی ادامه یافت و سال ۱۳۹۵ فصل جدیدی از فعالیت های رسانه ای وی به شمار می آید.

مدیا :

علاقه مندی وی به تولید محتوا در حوزه صوت و تصویر سبب شد با فراگیری علم روز در این زمینه وارد عرصه جدیدی شود ، وی اکنون به عنوان یکی از معدود خبرنگاران شمال کشور است که علاوه بر تسلط در حوزه تولید اخبار و محتوا متنی می تواند در تولید پروژه های حرفه ای تلویزیونی به صورت کاملا تخصصی فعالیت نماید ، وی در سال های ۱۳۹۴ و ۱۳۹۵ به فراگیری علم در زمینه انیمیشن سازی و میکس و مونتاژ تلویزیونی پرداخته و تولیدات جدید و بسیار حرفه ای خلق نموده است .تا کنون در کارنامه وی بیش از ۱۰۰۰ دقیقه ویدئو اختصاصی تولید شده توسط وی می باشد که در آرشیو انزلی پرس موجود است .

مستند گفتگو با پیشکسوتان ملوان :

در ادامه فعالیت های حرفه ای در زمینه مدیا ، مستند گفتگو با پیشکسوتان ملوان به کارگردانی اسماعیل راد تهیه و فصل اول آن در ۱۰ قسمت منتشر گردید ، این مستند به تهیه کنندگی مهران رمضانی و مجری گری مهدی پیشوایی تهیه شد ، فیلمبرداری و تدوین این مستند بر عهده علی راد و تهیه متن نیز بر عهده سید علی بلند کیش بوده است.

اسماعیل راد

اپلیکیشن ها :

تا کنون ۳ اپلیکیشن اختصاصی توسط اسماعیل راد برنامه نویسی و در مارکت های ایرانی منتشر گردیده است ، اپلیکیشن گیل نوا ، اپلیکیشن انزلی پرس و اپلیکیشن ملوانی اکنون در مارکت ایرانی کافه بازار جهت دانلود قرار داده شده اند.

اسماعیل راد

تلویزیون اینترنتی :

تلویزیون اینترنتی ملوانی اولین شبکه تلویزیون اینترنتی آنلاین شهر انزلی است که توسط این پلتفرم دیدارهای ملوان در مسابقات لیگ و جام حذفی و همچنین برنامه های اختصاصی تولید شده توسط این رسانه هواداری برای بینندگان پخش می شود.

اسماعیل راد

بیاموزیم و یاد بدهیم :

در حال حاضر فعالیت های رسانه ای وی به صورت عمده در خبرگزاری محلی انزلی پرس می باشد و این وب سایت با تیمی هماهنگ و متحد در حال فعالیت هستند ، تیم خبری انزلی پرس متشکل از جوانانی است که بدون ادعا دوست دارند به صورت اصولی و گام به گام علم خبرنگاری را بیاموزند و شعار این تیم ( بیاموزیم و یاد بدهیم ) می باشد .

اسماعیل راد

در طی این مدت همکاری هایی نیز با برخی از رسانه های ملی کشور صورت پذیرفته است :

همکاری موقت با رسانه اقتصاد ایران

همکاری موقت با روزنامه ابرار ورزشی

همکاری موقت به عنوان خبرنگار افتخاری روزنامه های صبح ایران

وی اکنون به عنوان خبرنگار و عکاس یکی از روزنامه های صبح ایران فعالیت کرده و به صورت همزمان به تولید برنامه رادیو اینترنتی چراغ خاموش مشغول است.