*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 12913
  • ۰۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۸
اصلاح طرح جامع مدیریت شهری در مجلس

اصلاح طرح جامع مدیریت شهری در مجلس

از زمانی که دولت تصمیم گرفت شهرداری ها خودکفا باشند، شهرداری ها به ویژه در شهرهای کوچک با مشکلات و تنش های مدیریتی بسیار مهمی مواجه شدند.

به گزارش انزلی پرس و به نقل از ایسنا، رئیس مجمع نمایندگان گیلان، با تاکید بر اینکه مشکل درآمدی را در حوزه‌های مختلف زیربنایی در بیشتر شهرها داریم، افزود: بنابراین در مجلس تلاش می‌کنیم طرح جامع مدیریت شهری و درآمد پایدار را با اصلاحات ارزشمند به تصویب برسانیم.

احمد دنیامالی در آیین معارفه شهردار بندرانزلی، با اشاره به اینکه امروز نظام شورایی به عنوان یکی از نقاط عطف در جریان مدیریت شهری قلمداد می شود، اظهار کرد: نقاط قوت بی شماری داریم؛ البته با نقاط ضعف در حوزه مدیریتی نیز مواجه هستیم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر در مجلس شورای اسلامی دو موضوع شامل طرح جامع مدیریت شهری و درآمدهای پایدار شهرداری ها را پیگیری می کنیم، افزود: از زمانی که دولت تصمیم گرفت شهرداری ها خودکفا باشند، شهرداری ها به ویژه در شهرهای کوچک با مشکلات و تنش های مدیریتی بسیار مهمی مواجه شدند.

نماینده بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی گفت: شهرداری ها از یک طرف موظف هستند طرح های جامع و تفصیلی را مبنای کار بدانند و از طرف دیگر منابع و درآمد بر موضوع حقوق و عوارض کفایت نمی‌کند و منابع دولت هم برای اجرای طرح‌های شهری کافی نیست.

دنیامالی با تاکید بر اینکه مشکل درآمدی را در حوزه‌های مختلف زیربنایی در بیشتر شهرها داریم، افزود: بنابراین در مجلس تلاش می‌کنیم طرح جامع مدیریت شهری و درآمد پایدار را با اصلاحات ارزشمند به تصویب برسانیم.

وی تصریح کرد: می‌دانیم که شهرداری جای پرزحمتی است و شهردار منتخب  بسیار در نوع رفتار و گفتار دقت کند و شرایطی به وجود بیاید که بتواند شهر را به بهترین نحو اداره کند.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان، با بیان اینکه بدون کمک شورا، شهرداری کار برجسته  ای نمی‌تواند انجام دهد، خاطرنشان کرد: اگر نظام همدلی باشد، کارها به خوبی پیش می‌رود.

وی طرح تفصیلی را یکی از مشکلات انزلی دانست که هنوز مصوب نشده و ادامه داد: در حوزه شهری با تکالیف بلندبالایی رو به رو هستیم.

وی تاکید کرد: حریم تالاب و حریم دریا همچنین مباحث میراث فرهنگی را داریم که باعث شده شهر با حالت انقباض مواجه شود و از طرف دیگر کسری بودجه مزید بر علت است.

نماینده انزلی در مجلس یادآور شد: آنچه که شهر انزلی باید از آن برخوردار باشد، اختصاص داده شود تا بتوانیم انزلی را به بهترین نحو مدیریت کنیم.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

لطفا به سوال امنیتی پاسخ دهید *