*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 8690
  • ۰۵ آذر ۱۳۹۶ - ۵:۱۹
الحاق یک فروند ناو موشک‌ انداز به ناوگان دریایی شمال

الحاق یک فروند ناو موشک‌ انداز به ناوگان دریایی شمال

به گزارش انزلی پرس و به نقل از فارس،امیر دریادار احمدرضا باقری پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت فرارسیدن هفتم آذر روز نیروی دریایی بابیان اینکه هفتم آذر سنبلی از رشادت‌ها و دلاورمردی های نیروی دریایی است اظهار کرد: نیروی دریایی شهدای گران‌قدری را تقدیم انقلاب اسلامی کرد و […]

به گزارش انزلی پرس و به نقل از فارس،امیر دریادار احمدرضا باقری پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت فرارسیدن هفتم آذر روز نیروی دریایی بابیان اینکه هفتم آذر سنبلی از رشادت‌ها و دلاورمردی های نیروی دریایی است اظهار کرد: نیروی دریایی شهدای گران‌قدری را تقدیم انقلاب اسلامی کرد و تجهیزاتی که در این راه فدای انقلاب شدند تنها قسمتی از فداکاری‌های نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران است.

فرمانده ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش با اشاره به اقدامات نیروی دریایی در هشت سال دفاع مقدس گفت: ناوهای نیروی دریایی مانند؛ میلان، کهنمویی، مهران، سهند و سبلان ازجمله ناوهایی هستند که نیروی دریایی در طول هشت سال دفاع مقدس برای ایستادگی در مقابل دشمن از آن‌ها بهره جست.

 وی با اشاره به نقش پررنگ نیروی دریایی پس از پیروزی انقلاب اسلامی اذعان کرد: ایستادگی نیروی دریایی در مقابل دشمن برای قطع شریان اقتصادی عراق و انهدام نیروی دریایی آن ازجمله اقدامات حائز اهمیت نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران است.

باقری تصریح کرد: آنچه در فکر دولتمردان عراق وجود داشت اهداف خامی بود که نیروی دریایی، سپاه، ارتش و بسیج ایران باقدرت و همبستگی به آن پاسخ دادند.

فرمانده ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش تصریح کرد: عراق فکر می‌کرد کمتر از یک هفته می‌تواند به پایتخت ایران برسد و جشن پیروزی خود را در تهران برگزار کنند اما تیپ تکاوران و تفنگداران نیروی دریایی در مقابل بیش از سه تیپ نیروی دریایی عراق مقاومت کرد و حماسه ۳۴ روزه مقاومت خرمشهر را آفرید.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گران‌قدر نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: در روز هفت آذر نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران عملاً تابوی شکست‌ناپذیر عراق را در هم شکست و این امر هزینه سنگینی برای نیروی دریایی ارتش داشت.

ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش با تبریک به مناسبت پیروزی جبهه مقاومت در برابر نیروهای تکفیری داعش بیان کرد: نقش شهدای مدافع حرم کمتر از نقش شهدای هشت سال دفاع مقدس نیست و ما امروز امنیت و شادی این کشور را مدیون خون پاک این عزیزان هستیم.

وی با اشاره به برنامه‌های نیروی دریایی به مناسبت هفتم آذر بیان کرد: بیش از ۲۱۵ آیتم برنامه‌های مختلف در نیروی دریایی شمال پیش‌بینی‌شده است.

 باقری از اجرای محفل انس با قرآن در آغاز هفته نیروی دریایی خبر داد و افزود: ملاقات با خانواده‌های شهدا، برگزاری صبحگاه مشترک، مراسم شب‌شعر و خاطره گویی توسط پیشکسوتان و همچنین برگزاری جشن در اسکله منطقه به‌صورت ویژه برای کارکنان نیروی دریایی ازجمله برنامه‌های هفته نیروی دریایی است.

فرمانده ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش مهم‌ترین اقدام نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در هفته نیروی دریایی را الحاق یک فروند موشک‌انداز دانست و اظهار کرد: این ناو موشک‌انداز کلاس پیکان به نام، ناو سپهر به پیکره عملیاتی ناوگان شمال منطقه چهار الحاق خواهد شد و باعث افتخار نیروی دریایی که این ناو به دست توانمند متخصصین ناوگان دریایی شهید تمجیدی همچون دیگر نام‌ها از تولیدات مهندسین داخل کشور است.

وی افزود: در طی مراسم الحاق یک فروند از شناگرهای رسمی که ظرف چند ماه گذشته در سیکل تعمیرات فنی قرارگرفته نیز به استعداد ناوگان شمال ملحق خواهد شد.

باقری توانایی تجهیزات نیروی دریایی در حوزه دریای خزر را مطلوب خواند و گفت: افتخار ما این است که این تجهیزات وطنی و ساخت داخل است با توجه به شرایط تحریم ساخت ناوشکن دماوند نماد پیشرفت حوزه صنعتی ایران است که به استعداد ناوگان شمال افزوده شد.

فرمانده ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش از تعاملات خوب نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و کشورهای حوزه دریای خزر خبر داد و خاطرنشان کرد: در سال گذشته ما میزبان ناوگروه‌های اعزامی کشورهای سوریه، قزاقستان و آذربایجان بودیم و خود نیز سه گروه از ناوهای خودمان را به این کشورها فرستادیم.

وی از مسابقات جام دریا در قزاقستان خبر داد و مطرح کرد: حضور فعال نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در این مسابقات موجب انتقال دانش بین کشورهای حوزه دریای خزر و نیروی دریایی ایران شد.

باقری تصریح کرد: اجرای رزمایش‌های تجسس و نجات در دریای جنوب نیز عامل انتقال اطلاعات و تعاملات بین کشورهای حوزه خلیج‌فارس و نیروی دریایی جنوب است.