*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 6577
  • ۱۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۱
امام جمعه بندرانزلی : خبرنگار باید حق طلبی را در دستور کار خود قرار داده و خیرخواه مردم باشد / اشاعه اتفاقاقی که در فضای مجازی این شهرستان افتاده ، صحیح نیست

امام جمعه بندرانزلی : خبرنگار باید حق طلبی را در دستور کار خود قرار داده و خیرخواه مردم باشد / اشاعه اتفاقاقی که در فضای مجازی این شهرستان افتاده ، صحیح نیست

  به گزارش انزلی پرس ، حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس الدین در نماز عبادی سیاسی جمعه شهرستان با تبریک دهه کرامت خاطر نشان کرد: این دهه از روز گذشته همزمان با میلاد حضرت معصومه و روز دختر آغاز و تا ۱۱ ذی القعده ؛ میلاد امام رضا (ع) ادامه دارد که بنده نیز […]

 

به گزارش انزلی پرس ، حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس الدین در نماز عبادی سیاسی جمعه شهرستان با تبریک دهه کرامت خاطر نشان کرد: این دهه از روز گذشته همزمان با میلاد حضرت معصومه و روز دختر آغاز و تا ۱۱ ذی القعده ؛ میلاد امام رضا (ع) ادامه دارد که بنده نیز این ولادت ها را تبریک عرض می کنم.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به ۱۷ مرداد و گرامیداشت روز خبرنگار تصریح کرد: حرفه خبرنگاری حرفه مهم و مقدسی است ، گرچه این حرفه کاری پر خطر بوده و سختی های فراوانی دارد اما خبرنگاری واسطه ای بین مردم و مسئولان است لذا باید عملکردها و نقطه نظرها به منظور اداره بهتر کشور منعکس شود.

خطیب جمعه انزلی با بیان اینکه فضای مجازی در جامعه امروز توانسته در زمینه اطلاع رسانی بسیار تاثر گذار باشد افزود: سرعت در انتشار اخبار از مزیت های فضای مجازی است اما در نقطه مقابل اگر خبر غیر واقعی منتشر شود جبران آن به راحتی مقدور نخواهد بود.

 

82140658-70849002

 

 

حرفه خبرنگاری حرفه مهم و مقدس و حساسی است / اشاعه اتفاقاقی که در فضای مجازی این شهرستان افتاده ، صحیح نیست

 

حضرت حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین صداقت در حرفه خبرنگاری را بسیار حائز اهمیت برشمرد و تاکید کرد: خبرنگار نباید در انتقال مطالب و اخبار دخل و تصرف شخصی داشته باشد ، خبرنگار باید دلسوز مردم و جامعه باشد اما با این وجود برخی ها هستند که به دنبال مچ گیری و آتو گرفتن بوده که این کاری شایسته نیست.

وی به ناهنجاری ها و اتفاقات چند روز اخیر در فضای مجازی شهرستان نیز اشاره کرد و گفت: در هفته گذشته شاهد اتفاقاتی در فضای مجازی این شهرستان بودیم که باید به آن رسیدگی شود اما اشاعه آن با هدف تسویه حساب های شخصی و سیاسی صحیح نیست.

وی همچنین متذکر شد: خبرنگار باید حق طلبی را در دستور کار خود قرار داده و خیرخواه مردم باشد ، انتشار یک خبر می تواند آبرو فردی را ببرد و گاهی اوقات هیچ راهی برای جبران آن وجود ندارد و این اهمیت و حساسیت این کار را نشان می دهد.

 

“عملکرد ضعیف مسئولان شبکه باران” نسبت به انعکاس فعالیت های این شهرستان

 

امام جمعه بندرانزلی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به کم توجهی صدا و سیما مرکز گیلان به شهرستان انزلی تصریح کرد: عملکرد مسئولان شبکه باران نسبت به انعکاس فعالیت های این شهرستان بسیار ضعیف بوده و با وجود اینکه چندین بار این موضوع را در خطبه ها مطرح کرده ایم نتیجه ای حاصل نشده است.

حضرت حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین اضافه کرد: زحمات خبرنگار صداو سیما مرکز گیلان در این شهرستان قابل تقدیر بوده اما امکانات لازم برای وی مهیا نشده است لذا تامین تجهیزات برای این خبرنگار ضروری و لازم است.

امام جمعه انزلی دربخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری اجلاس و همایش بین المللی درخصوص حقوق اسلامی توسط دستگاه قضایی و مذاکرات حقوق بشری دستگاه دیپلماسی و قضایی ایران و اروپا اظهار کرد:با توجه به برگزاری مذاکرات قبلی، مذاکره مجدد درراستای مباحث حقوق بشری ایران و اروپا شایسته نیست .

 

اجابت درخواست غربی ها برای مذاکره حقوق بشری ، بازی در میدان دشمن است

 

حجت الاسلام و المسلمین سیدعبدالجواد شمس الدین با بیان اینکه عدم تحقق وعده های دول غربی دربرجام، هنوز توفیقاتی را نصیب نظام مقدس جمهوری اسلامی نکرده است افزود:بحث کردن درخصوص مسائل حقوق بشر باغربی ها بی فایده بوده چراکه حقوق بشر اسلامی برمبنای احکام فقهی و دینی پایه ریزی شده و قبل از هرچیز متعهد به شرع است.

وی حقوق بشر اسلامی را خط قرمز نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و تاکید کرد:چگونه با کسانی مذاکره کنیم که علاوه بر آلوده بودن دستشان به خون انسانها و حمایت از داعش، تروریست و منافقین، درهمه جای دنیا لشگرکشی کرده و پایبند به هیچ موازینی نبوده و هرگونه حرکت حق طلبانه جمهوری اسلامی را اقدام تروریستی می دانند.

حجت الاسلام و المسلمین شمس الدین تاکید کرد:مسئولان باید هشیارانه و با ظرافت و تیزبینی به این مذاکرات نگاه کرده و به جای مذاکره ، با برگزاری همایش ها و کنفرانس های بین المللی و دعوت از علما و اندیشمندان و متفکران جهان، دربرابر رسانه ها مواضع خود را مطرح و قضاوت را به عهده افکارعمومی جهان بگذارند.

امام جمعه انزلی تصریح کرد:این گونه مذاکرات و انعطاف پذیری درمقابل غربی ها برای نظام مقدس جمهوری اسلامی مفید نبوده و علاوه بر سوء استفاده غربی ها ، این نظام مقدس فاقد صلابت و پویایی و ضعیف جلوه داده شده وبه عنوان یکی از راه های نفوذی است که مقام معظم رهبری برهوشیاری مسئولان دربستن آن تاکید دارند.

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.