*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 2748
  • ۰۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۹
اماکن و بناهای مخروبه انزلی بازسازی یا تخریب گردد.

اماکن و بناهای مخروبه انزلی بازسازی یا تخریب گردد.

تعدادی از منازل و اماکن موجود در سطح شهر بندر انزلی به دلیل رها شدن پس از گذر سال‌ها مخروبه شده و علاوه بر ایجاد محیطی نامناسب از نظر زیبایی و منظر شهری، در بسیاری از موارد برای شهروندان خطرساز شده است. با توجه به اينکه اينگونه اماکن به محلی براي تجمع معتادان و برخی […]

تعدادی از منازل و اماکن موجود در سطح شهر بندر انزلی به دلیل رها شدن پس از گذر سال‌ها مخروبه شده و علاوه بر ایجاد محیطی نامناسب از نظر زیبایی و منظر شهری، در بسیاری از موارد برای شهروندان خطرساز شده است. با توجه به اينکه اينگونه اماکن به محلی براي تجمع معتادان و برخی مشکلات اجتماعی می شود لذا خواست بسیاری از مردم اين است که اين مکانها با در نظر گرفتن مسائل قانونی تعيين تکليف شده و از وضعيت کنونی خارج شوند.

تجمع معتادان در این اماکن به ویژه محوطه بازار علاوه بر تهدید بهداشت عمومی معضلات اجتماعی در پی داشته و باعث سلب آسایش و امنیت کسبه و بازاریان شده است.

شهرداری می تواند در راستای تامین امنیت روانی و آسایش بیشتر شهروندان، بر اساس اختیارات قانونی خود با هماهنگی دستگاه قضایی پس از شناسایی این املاک و طی مراحل قانونی در راستای تخریب یا بازسازی این بناها اقدام ‌کند. شایان ذکر است تخریب برخی از بنا ها در بعضی از شهر های ایران زیر نظر دستگاه قضایی صورت گرفته است. تعامل دستگاه قضایی و نیروی انتظامی و پلیس مبارزه بامواد مخدر با شهرداری می تواند این امر را محقق کند.

همچنین در برخی از شهر ها از اماکن مخروبه برای پرورش گیاهان و یا ایجاد کارگاه های آموزشی استفاده شده است که این امر می تواند در انزلی تحقق یابد و از این نقاط بلااستفاده در جهت منافع شهر و عموم مردم استفاده شود.

نویسنده: میلاد منصف

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.