*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 8822
  • ۲۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۶
امین حق ره
امین حق ره : از ده سال سکوت

امین حق ره : از ده سال سکوت

امین حق ره – امسال هم مثل ده سالی گذشت، آئین سالگرد درگذشت بزرگ موسیقی گیلان ” احمدعاشورپور ” نه آن‌گونه که باید و مقام بلندش می‌طلبد، که با ملاحظاتی ویژه!، محدود و در سکوت، بی‌تدارک برنامه‌ای خاص، با حضور جمعی از دوستدارانش بر سر مزارش در انزلی برگزار شد. بی‌شک هرجا از موسیقی گیلان […]

امین حق ره – امسال هم مثل ده سالی گذشت، آئین سالگرد درگذشت بزرگ موسیقی گیلان ” احمدعاشورپور ” نه آن‌گونه که باید و مقام بلندش می‌طلبد، که با ملاحظاتی ویژه!، محدود و در سکوت، بی‌تدارک برنامه‌ای خاص، با حضور جمعی از دوستدارانش بر سر مزارش در انزلی برگزار شد.

بی‌شک هرجا از موسیقی گیلان سخن به میان می‌آید اولینی که در خاطر متبادر می‌‌شود نام احمدعاشورپور است. ترانه‌های او همه‌جا هست. بارها و بارها توسط خواننده‌های رسمی بازخوانی شده و می‌شود. اجراهای روی صحنه توسط هنرمندان متعدد از ترانه‌های او بسیار اتفاق افتاده و می‌افتد. کتاب زندگی و آثارش سالهاست که منتشر شده و دست به دست می‌چرخد. روزنامه‌ها و مجلات و خبرگزاری‌ها از او و آثارش بسیار نوشته‌اند و می‌نویسند. حتی رسانه‌ی ملی ( رادیو و تلویزیون) در برنامه‌های ترکیبی یا سریال‌ها صدایش را گاه و بی‌گاه بی‌نام یا با ذکر نام پخش می‌کند.

امین حق ره

امین حق ره


با این اوصاف، این‌که در زادگاهش (انزلی) تا امروز نشده نکوداشتی در خور نام و مقامش برگزار شود از آن رویدادهای غریب است. یا کوتاهی اهالی فرهنگ است یا کم‌لطفی مسئولان امر. به هرحال به گمانم وقتش رسیده برای این مساله‌ی عجیب و بی‌‌جواب مانده‌ی ده ساله پاسخی منطقی و مُوجه پیدا شود.

قصه هرچه هست، سالروز تولد آقای آوازه‌خوان هم نزدیک است. بهمن که به میانه برسد عاشورپورِ نازنین صدساله می‌شود. همت هست و انتظار به همراهی، تا صدای خوب و درستش، بلند در شهر بپیچد و بهانه‌ی مهربانی و مودت و همدلی باشد.


امید که این‌گونه شود…

امین حق ره