*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 1121
  • ۱۰ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۸
انتظار بستگان قربانیان پرواز مالزی برای اطلاعات تازه

انتظار بستگان قربانیان پرواز مالزی برای اطلاعات تازه

به گزارش انزلی پرس، تحقیقگران در تلاش هستند مشخص کنند آیا قطعه هواپیمایی که در یک جزیره فرانسوی در اقیانوس هند پیدا شده است، به هواپیمای مسافری مالزیایی که اسفند ماه سال ۱۳۹۳ به گونه‌ای اسرارآمیز ناپدید شد تعلق دارد یا خیر. این قطعه که حدود ۲ متر طول دارد و به نظر می‌رسد بخشی […]

2EE872DF-46DD-4E8E-A733-9C1DD8E3514C_w640_r1_s

به گزارش انزلی پرس، تحقیقگران در تلاش هستند مشخص کنند آیا قطعه هواپیمایی که در یک جزیره فرانسوی در اقیانوس هند پیدا شده است، به هواپیمای مسافری مالزیایی که اسفند ماه سال ۱۳۹۳ به گونه‌ای اسرارآمیز ناپدید شد تعلق دارد یا خیر.

این قطعه که حدود ۲ متر طول دارد و به نظر می‌رسد بخشی از بال یک هواپیما باشد، روز چهارشنبه در سواحل جزیره رئونیون در نزدیکی ماداگاسکار، ۳۵۰۰ کیلومتر دورتر از محلی که آخرین بار در آنجا پرواز MH۳۷۰ خطوط هوایی مالزی با برج مراقبت فرودگاه تماس گرفت، پیدا شده است.

کارشناسان می‌گویند قطعه یافت شده، بسیار شبیه به بال یک جت ۷۷۷ است؛ با این حال هنوز کسی بطور رسمی در این مورد اظهار نکرده است.

قطعه را کارگرانی که سرگرم پاکسازی در جزیره رئونیون بودند، پیدا کردند و عکس‌های آن را به یک کارشناس هواپیمایی فرانسوی دادند، که به صدای آمریکا گفت یقین دارد این قطعه متعلق به بوئینگ ۷۷۷ است.

مقامات هواپیمایی فرانسه که بلافاصله بررسی بر روی قطعه را آغاز کرده‌اند، می‌گویند هنوز زود است که قضاوت کنند آیا این قطعه به جت مفقود شده مالزیایی تعلق دارد یا خیر. اگر چنین باشد، کشف این قطعه می‌تواند گام عمده‌ای به سوی حل یکی از بزرگترین اسرار حوادث هوایی سالیان اخیر باشد.

قطعه را کارگرانی که سرگرم پاکسازی در جزیره رئونیون بودند پیدا کردند و عکس های آن را به یک کارشناس هواپیمایی فرانسوی دادند و او گفت یقین دارد متعلق به یک بوئینگ ۷۷۷ است.

معاون نخست وزیر استرالیا، که عملیات جستجو برای هواپیما را در نزدیکی ساحل جنوبی کشور هدایت می کند، کشف قطعه را برای ادامه تحقیقات برای یافتن اثری از هواپیمای مفقود شده، بسیار مهم خواند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از یک مقام آمریکایی که هویت او را فاش نکرده است، نوشت بر اساس تصاویر اولیه از این قطعه، احتمال زیادی وجود دارد که بخشی از بوئینگ ۷۷۷ باشد.

بوئینگ ۷۷۷ خطوط هوایی مالزی روز هشتم مارس ۲۰۱۴، یک ساعت پس از ترک فرودگاه کوالالامپور به مقصد پکن از صفحه رادار ناپدید شد و تلاش‌ها تا کنون برای پیدا کردن هرگونه اثری از آن نتیجه‌ای نداشته است.

با وجود گذشت بیش از یک سال از مفقود شدن این هواپیما و سرنوشت با ۲۳۹ سرنشین آن، هنوز اثری از آن پیدا نشده و در نتیجه دلیل این حادثه هم در پرده‌ای از ابهام باقی مانده است.

بر اساس تجزیه و تحلیل برخی داده های ماهواره ای، محققان معتقدند که هواپیمای مالزیایی در منطقه ای در جنوب اقیانوس هند و حدود ۲۰۰۰ کیلومتری جنوب غرب شهر پرت در استرالیا سقوط کرده است.

مقامات مالزیایی می‌گویند به باور آنها کسی که با کار با هواپیما آشنایی داشت، سیستم ردیابی هواپیما را خاموش کرده و مسیر آن را تغییر داده بود؛ با این حال تحقیقگران تا کنون سندی که این نظریه را اثبات کند، پیدا نکرده‌اند.

دولت مالزی هیئتی از بازرسان خود را به محل کشف قطعه یافت شده فرستاده است. معاون وزیر حمل و نقل مالزی نیز به نقل از یکی از تحقیقگر ارشد آن کشور، گفت «تقریبا قطعی به نظر می رسد که قطعه یافت شده مربوط به هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ است.»

با این حال روزنامه استار چاپ کوالالامپور به نقل از لیو تیونگ لای وزیر حمل‌ و نقل آن کشور نوشت «امیدواریم که تیم بازرسان بتوانند هر چه زودتر هویت این [قطعه] را مشخص کنند.»

به گفته کارشناسان تنها شرکت آمریکایی سازنده هواپیما، بوئینگ، است که می تواند تعلق داشتن این قطعه به هواپیمای مسافری ناپدید شده مالزی را تایید کند. شرکت بوئینگ در بیانیه‌ای تاکید کرد به حمایت از تحقیقات در مورد پرواز ۳۷۰ MH متعهد است.

بستگان سرنشینان هواپیمای  پرواز ۳۷۰ مالزی پس از ۱۶ ماه انتظار دردناک اکنون دست کم باید یک روز دیگر صبر کنند تا مشخص شود آیا قطعه پیدا شده در اقیانوس هند متعلق به هواپیمای ناپدید شده است یا خیر.

برخی از مقام‌های مسئول گفته‌اند که قطعه‌ای از بال یک هواپیما که آخیرا در سواحل نزدیک به جزیره فرانسوی رئونیون در آب‌های اقیانوس هند یافت شده، به هواپیمای مسافری مالزی که اسفند ۱۳۹۳ در مسیر کوالالامپور به پکن ناپدید شد تعلق دارد.

با گذشت بیش از ۱۶ ماه از آن حادثه، تلاش‌ها برای یافتن اثر از هواپیما و سرنوشت سرنشینان آن تاکنون بی‌نتیجه بوده است.

مقام‌های فرانسوی قصد دارند قطعه پیدا شده را به فرانسه ارسال کنند تا کارشناسان در باره آن اظهار نظر کنند. گفته شده که این قطعه تا روز شنبه به جنوب فرانسه خواهد رسید.

برچسب ها