*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 2576
  • ۲۹ آذر ۱۳۹۴ - ۹:۴۵
انزلی از قطبهای گردشگری كشور است/ هیچ اثر باستانی در  میدان شهرداری رشت پیدا نشده است

انزلی از قطبهای گردشگری كشور است/ هیچ اثر باستانی در میدان شهرداری رشت پیدا نشده است

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان گفت: عکس آثار تاریخی که در شبکه های مجازی منتشر شده ارتباطی به استان گیلان و شهر رشت ندارد. به گزارش انزلي پرس به نقل از تسنيم ، حمیدرضا آذرپور  اظهار داشت: بندرانزلی از قطب‌های گردشگری کشور است و یکی از مهم‌ترین بنادر کشتیرانی کشور و […]

139401051333505494981734

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان گفت: عکس آثار تاریخی که در شبکه های مجازی منتشر شده ارتباطی به استان گیلان و شهر رشت ندارد.

به گزارش انزلي پرس به نقل از تسنيم ، حمیدرضا آذرپور  اظهار داشت: بندرانزلی از قطب‌های گردشگری کشور است و یکی از مهم‌ترین بنادر کشتیرانی کشور و زیباترین تالاب آسیا در بندرانزلی قرار دارد که این شهر را تبدیل به قطب گردشگری کشور کرده است.

وی با بیان اینکه یکی از خصوصیات صنعت گردشگری جذب‌کنندگی است، افزود: در این نشست‌ها پیشنهادات و نظرات بسیار خوبی مطرح شد که ما نه تنها ناراحت و نگران این مسئله نیستیم بلکه از تمامی این انتقادها و پیشنهادها استقبال می‌کنیم زیرا ما می‌توانیم از این نظرات و انتقادها استفاده و مسائل و مشکلات را باهم حل کنیم.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با بیان اینکه در این صنعت دافعه‌ای را به‌همراه ندارد و ما می‌توانیم این صنعت گردشگری را در چهارچوب قوانین و مقررات اجرا کنیم، خاطرنشان کرد: اطمینان داریم می‌توانیم به اقتصادی پایدار و پویا برسیم و بتوانیم در این موقعیت بحرانی کشور از نظر اقتصادی، همکاری و همگامی خودمان را ثابت کرده و اگر نتوانیم داشته‌های خودمان را به درستی معرفی و فرهنگمان را نشان بدهیم ضرر خواهیم کرد.

وی افزود: ما باید در بحث اخلاق، اخلاق مداری، الگوهای رفتاری وآگاهی از اطلاعات کار کنیم زیرا که این فاکتورهای اصلی از خصوصیات گردشگری است که ما درحال به انجام رساندن آن هستیم و از شهرستان بندرانزلی شروع کردیم و قطعاً این جلسات باید در دیگر شهرستان‌های استان گیلان برگزار شود.

آذرپور در مورد میدان شهرداری رشت و کشف آثار باستانی اظهار داشت: درباره شایعه‌ها باید بگویم که عکس آثار تاریخی که در شبکه‌های مجازی پخش شده است ارتباطی به استان گیلان ندارد زیرا که رشت قبل از اسلام در جلگه و زیر آب قرار داشته و در این مناطق جز استخوان نمی‌توانیم چیزی مشاهده کرد.

وی در مورد حضور هیئت نظامی چینی در کاخ موزه شهرستان انزلی بیان داشت: اعتقاد داریم که ما از نظر داشته‌های تاریخی، مذهبی، فرهنگی و گردشگری هیچ چیزی کم نداریم و فقط آنچه تا به حال خارجی‌ها را دور نگه داشته تبلیغات منفی است که علیه مذهب و اعتقادات ما بوده اما امروزه دنیا نگاه دیگری را نسبت به کشورمان دارد.