*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 12974
  • 06 سپتامبر 2020 - 11:39
اولیا دانش آموزان به آموزش و پرورش اعتماد کنند

اولیا دانش آموزان به آموزش و پرورش اعتماد کنند

دریابکی با اشاره به اینکه دانش آموزان به عنوان امانتی در دست آموزش و پرورش هستند، اظهار داشت: تا کنون تمهیداتی برای فصل سرمای مدارس اندیشیده نشده و از اولیا نیز می‌خواهیم در مواقع ضروری در کنار آموزش و پرورش و مدیران مدارس بوده و همچون گذشته یار و مددکار ما باشند.

به گزارش انزلی پرس و به نقل از خبرگزاری مهر، سید حسین دریابکی رئیس آموزش و پرورش انزلی، در مراسم نواخت زنگ آغاز سال تحصیلی، اظهار کرد: برنامه‌ریزی‌ها برای بازگشایی مدارس در این شهرستان همانند سراسر کشور انجام شده است.

وی با اشاره به انجام کارشناسی‌های لازم برای برگزاری کلاس‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، افزود: اولیای دانش آموزان حق دارند نگران فرزندان خود باشند اما آموزش و پرورش از همه ظرفیت‌ها برای تأمین سلامتی دانش آموزان استفاده کرده و والدین باید به آموزش و پرورش اعتماد کنند.

دریابکی با بیان اینکه ارائه آموزش‌های لازم به مدیران مدارس در راستای چگونگی برگزاری سال تحصیلی در شرایط کنونی ویروس کرونا، گفت: دانش آموزان بندرانزلی امروز به صورت گروه بندی در مدارس شهرستان حضور یافته و اولین روز از سال تحصیلی خود را آغاز کردند و علاوه بر به روز رسانی شبکه اجتماعی شاد، آموزش تلفنی هم در دستور کار آموزش و پرورش قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه ساعات ورزش از برنامه‌های درسی دانش آموزان حذف شده است، تاکید کرد: با توجه به شرایط موجود سیاست آموزش و پرورش، استفاده دانش آموزان از فضای مدرسه صرفاً جهت آموزش است.

رئیس آموزش و پرورش انزلی با بیان اینکه اولیای دانش آموزان در تهیه ماسک و آذوقه دانش آموزان خود آموزش و پرورش را یاری کنند، گفت: آموزش و پرورش برای اولیایی که توان تهیه ماسک برای فرزندانشان را ندارند تدابیری اندیشیده است.

دریابکی ادامه داد: مدیران مدارس ملزم شده‌اند رعایت فاصله گذاری اجتماعی، تعطیلی بوفه مدرسه، باز بودن درب و پنجره هنگام تشکیل کلاس درس، ضدعفونی کردن محیط مدرسه و کفش‌های دانش آموزان و ضدعفونی کردن دست‌ها را در دستور کار خود قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه دانش آموزان به عنوان امانتی در دست آموزش و پرورش هستند، ادامه داد: تا کنون تمهیداتی برای فصل سرمای مدارس اندیشیده نشده و از اولیا نیز می‌خواهیم در مواقع ضروری در کنار آموزش و پرورش و مدیران مدارس بوده و همچون گذشته یار و مددکار ما باشند.