*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 7395
  • ۲۸ شهریور ۱۳۹۵ - ۸:۲۹
ایران به بانک سلول‌های بنیادی جهان پیوست

ایران به بانک سلول‌های بنیادی جهان پیوست

به گزارش انزلی پرس، علی‌اکبر پورفتح‌الله در حاشیه مراسم بزرگداشت روز جهانی اهداکنندگان سول‌های بنیادی خون‌ساز در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: مرکز سپاس سازمان انتقال خون در ارتباط با سلول‌های بنیادی خون‌ساز و پذیره‌نویسی سلول‌های بنیادی شکل گرفته و با توجه به برنامه‌های وزارت بهداشت توسعه این مراکز در دستور کار ما قرار گرفت. وی […]

به گزارش انزلی پرس، علی‌اکبر پورفتح‌الله در حاشیه مراسم بزرگداشت روز جهانی اهداکنندگان سول‌های بنیادی خون‌ساز در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: مرکز سپاس سازمان انتقال خون در ارتباط با سلول‌های بنیادی خون‌ساز و پذیره‌نویسی سلول‌های بنیادی شکل گرفته و با توجه به برنامه‌های وزارت بهداشت توسعه این مراکز در دستور کار ما قرار گرفت.

2898_455

وی با بیان اینکه یک منبع مالی ۴۰ میلیارد تومانی درون سازمان انتقال خون در زمینه پذیره‌نویسی سلول‌های بنیادی فراهم کرده‌ایم،‌گفت: در راستای صرفه‌جویی منابع از کمک‌های هیأت امنای ارضی نیز استفاده می‌کنیم.

مدیرعامل سازمان انتقال خون با بیان اینکه توسعه مراکز پذیره‌نویسی سلول‌های بنیادی خون‌ساز هزینه‌های سنگینی را به همراه دارد گفت:‌هزینه پذیره‌نویسی کیت و ست ماندگار، ۳۵۰ هزار تومان برای هر مورد است که ما تلاش کرده‌ایم در این راستا کمک‌های لازم را انجام دهیم.

پورفتح‌الله ادامه داد: طی چند ماه گذشته پذیره‌نویسی سلول‌های بنیادی از ۳۵۰۰ به ۷ هزار مورد رسیده و تلاش می‌کنیم تا پایان سال آن را به ۲۰ هزار پذیره‌نویسی افزایش دهیم.

وی اضافه کرد: همچنین امیدواریم تا سال آینده ۱۰۰ هزار مورد پذیره‌نویسی سلول‌های بنیادی محقق شود و بر همین اساس ۵۰ درصد نیاز کشور را در زمینه سلول‌های بنیادی تأمین کنیم.

مدیرعامل سازمان انتقال خون به پیوستن ایران به بانک‌های جهانی سلول‌های بنیادی اشاره کرد و گفت:‌سلول‌های بنیادی تنها راهکار درمانی در بیماری‌های بدخیمی و خون‌ساز است که امیدواریم به پیوستن به این بانک‌های جهانی و تبادل سلول‌های بنیادی مشکلات در این زمینه را برای بیماران کم کنیم.

وی از پیوستن ایران به مرکز جهانی سلول‌های بنیادی خبر داد و گفت:‌البته برای تبادل سلول‌های بنیادی باید زیرساخت‌های لازم در این زمینه فراهم شود و ما به دنبال فراهم کردن این شرایط هستیم./فارس

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.