چهارشنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۵:۴۶
 |  ۱۱/ دی/ ۱۳۹۳ - ۱۰:۲۹
  |   نظرات: دیدگاه‌ها برای ایران رتبه اول در قربانیان حوادث رانندگی بسته هستند
بازدید

ایران رتبه اول در قربانیان حوادث رانندگی

n00050147-b

به گزارش پس از فردا: گروه جامعه: مشاور مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: طبق آمارها ایران با ثبت ۲۷ هزار کشته در سال و با توجه به جمعیت ۷۷ میلیون نفری خود به لحاظ سرانه قربانیان حوادث رانندگی، رتبه اول را در دنیا دارد

مریم غفاری افزود: در ایران به ازای هر ۱۰ هزار وسیله نقلیه، ۱۲۰ سانحه رانندگی اتفاق می افتد؛ در حالی که این رقم در فرانسه و ژاپن ۱۲ تصادف است. وی اضافه کرد: همیشه شنیدن اخباری که از ثبت رکوردی جدید حکایت دارد، شیرین و افتخار آفرین نیست، چرا که گاهی آمارهایی در بین آنها خودنمایی می کند که نه تنها مایه غرور نیست بلکه کام هر شنونده ای را تلخ می کند.

**نبود پایگاه اورژانس هوایی از علل مهم مرگ و میر تصادفات
مشاور مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، ادامه داد: این اخبار ناخوشایند گاهی مربوط به آمار تصادفات و رکوردزنی میزان مرگ و میر در سوانح جاده ای در کشور است که عمدتا به دلیل نبود پایگاه های اورژانس هوایی رخ می دهد. غفاری افزود: از آنجا که انتقال زمینی بیماران دارای محدودیت های ویژه ای مانند زمان، محدودیت ظرفیت کابین آمبولانس ها، تغییرات مکرر سرعت و به ویژه ترافیک است، انتقال هوایی بیماران روش مناسبی به نظر می رسد.

وی خاطر نشان کرد: از سویی دیگر صعود و فرود عمودی بالگردها و امکان نشست و برخاست در سطوح ناهموار از مزایای بسیار بزرگ امداد هوایی است ضمن این که امکان حمل تعداد بیشتری از بیماران به روش انتقال هوایی وجود دارد. مشاور مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، یادآور شد: بخشی از طرح تحول نظام سلامت، افتتاح پایگاه های اورژانس هوایی است که بنا دارد با خرید خدمت ۱۴ پایگاه اورژانس هوایی را در کشور ایجاد کند.

غفاری گفت: راه اندازی این پایگاه ها برای پوشش امدادی ۱۵۰ هزار کیلومتر راه روستایی و فرعی و مناطق صعب العبور است که به صورت رسمی طی روزهای آینده افتتاح می شوند. وی افزود: استفاده از آمبولانس هوایی به منظور کمک های پزشکی فوری برای دسترسی به نقاط دور افتاده، سخت گذر و یا حائز اهمیت زمانی، بسیار ضروری است و می تواند با ارائه خدمات پیش بیمارستانی به بیماران و مصدومین نقش موثری را در کاهش آمار کشته شدگان تصادفات و سوانح به عنوان دومین عامل مرگ و میر در کشور داشته باشد.

مشاور مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اظهار داشت : با اجرای طرح امداد اورژانس هوایی در شرایطی که آمبولانس به علت عدم سرعت کافی و یا دور بودن مسافت نمی تواند به کمک بیمار بشتابد، تکنسین های آمبولانس هوایی می توانند معالجه اولیه بیمار و فرد مجروح را تا رسیدن به بیمارستان به عهده بگیرند و با مراقبت های پیش بیمارستانی پیشرفته نقش مهمی در بهبود میزان بقای بیماران و کاهش چشمگیر آمار کشته شدگان داشته باشند. قرار است روز سه شنبه با حضور مسوولان وزارت بهداشت پایگاه های امداد هوایی طی مراسمی در قم افتتاح شود.


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

نظرسنجی

از عملکرد ملوان در فصل نقل و انتقالات رضایت دارید ؟

View Results

Loading ... Loading ...
تلویزیون اینترنتی انزلی پرس
آخرین اخبار
منو سایت
دسته بندی
آمار بازدید:

بازدید امروز: 503 بازدید

بازدید دیروز: 3731 بازدید

بازدید کل : 9890269 بازدید

افراد آنلاین: 0 نفر

انزلی , اخبارانزلی , ملوان , بندرانزلی , گیلان , ملوان انزلی , گردشگری انزلی , منطقه آزاد انزلی , آبکنار , تالاب انزلی , بندر انزلی , انزلی چی