*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 12693
  • ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۰
باران ساقه های برنج را در انزلی خم کرد

باران ساقه های برنج را در انزلی خم کرد

مدیر جهاد کشاورزی بندرانزلی؛ در پی بارش باران شدید طی چند روز گذشته بیش از ۲۵۰۰ هکتار از شالیزارهای این شهرستان دچار آسیب و خوابیدگی ساقه های برنج شدند.

کمر ساقه های برنج در انزلی خم شد

به گزارش انزلی پرس و به نقل از ایسنا، رضا نوربخش مدیر جهاد کشاورزی بندرانزلی، با اشاره به بارش باران سنگین طی ۴۸ ساعت گذشته، اظهار کرد: امسال بیش از ۵۰۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان بندرانزلی به کشت برنج اختصاص یافته که پیش بینی برداشت ۱۱ هزار تن برنج را داشتیم.

وی با اشاره به خسارت بیش از ۲۵۰۰ هکتاری شالیزارها و خوابیدگی ساقه های برنج به دنبال بارندگی شدید چند روز اخیر، گفت: امیدواریم با مساعد شدن هوا و تابش آفتاب بخشی از این آسیب جبران شده و ساقه ها به حالت مناسب برای برداشت بازگردد.

مدیر جهاد کشاورزی بندرانزلی، با اشاره به اینکه ۱۰۰۰ هکتار از شالیزارهای این شهرستان بیمه هستند، تصریح کرد: در حال حاضر ۳۵۰۰ خانوار در زمینه کشت برنج در سطح این شهرستان فعالیت دارند.

نوربخش با بیان اینکه برداشت برنج از چند روز گذشته از شالیزارهای بندرانزلی آغاز شده، اضافه کرد: با مساعد شدن هوا امیدواریم که امسال نیز به خوبی شاهد برداشت این محصول در سطح شهرستان باشیم.

وی با اشاره به اینکه شهرستان بندرانزلی در زمینه تولید محصولات کشاورزی تک محصولی است، تاکید کرد: برنج هاشمی پرتولیدترین برنج سطح شهرستان است و بعد از آن پرمحصول خزر در آبکنار کشت می‌شود.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

لطفا به سوال امنیتی پاسخ دهید *