*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 2408
  • ۱۶ آذر ۱۳۹۴ - ۰:۳۰
بخشدارمرکزی انزلی: پیگیری آتش سوزی نیزارهای تالاب بی نتیجه مانده است

بخشدارمرکزی انزلی: پیگیری آتش سوزی نیزارهای تالاب بی نتیجه مانده است

به گزارش انزلی پرس، بخشدار مرکزی انزلی از بی نتیجه ماندن پیگیری های آتش سوزی بیش از سه هکتار از نیزارهای تالاب خبر داد. منوچهر عاشوری با اشاره به اینکه پیگیری های آتش سوزی سه هکتار از نیزارهای روستای شانگهای پرده به نتیجه ای نرسیده است اظهار کرد: درگذشته افرادی با آتش زدن نیزارهای تالاب، […]

81863784-70348523

به گزارش انزلی پرس، بخشدار مرکزی انزلی از بی نتیجه ماندن پیگیری های آتش سوزی بیش از سه هکتار از نیزارهای تالاب خبر داد.

منوچهر عاشوری با اشاره به اینکه پیگیری های آتش سوزی سه هکتار از نیزارهای روستای شانگهای پرده به نتیجه ای نرسیده است اظهار کرد: درگذشته افرادی با آتش زدن نیزارهای تالاب، از آن بعنوان شالیزار استفاده می کردند.

وی افزود: بعدها به دلیل بالا آمدن آب دریا و به تبع آن به زیر آب رفتن این نیزارها، عملا تالاب ، از سوء استفاده های اینچنینی در امان ماند.

بخشدار انزلی با بیان اینکه خشک شدن قسمتهایی از تالاب، مجال سوء استفاده دوباره را به برخی از مردم داده است تصریح کرد: متاسفانه بعضی ها در برخی از قسمتهای تالاب انزلی ، اقدام به آتش زدن نیزارها درجهت استفاده از آن در مواردی دیگر می کنند.

به گفته عاشوری تاکنون پیگیری ها در این خصوص به نتیجه ای نرسیده و برغم معرفی تعدادی از افراد به مراجع قضایی، عملا نتیجه ای حاصل نشده است.

وی تصریح کرد: یکی از دلایل تبرئه این افراد را می توان سوختن کلبه های چوبی آنان و متضرر شدن آنها در جریان این آتش سوزی دانست.

در تاریخ ۲۴ شهریور ماه امسال بالغ بر سه هکتار از نیزار های تالاب بین المللی انزلی در محدوده روستای شانگهای پرده دچار آتش سوزی شده بود که با تلاش نیروهای آتش نشانی خاموش شد.

برخی افراد مطلع منطقه، آتش سوزی های اخیر را عمدی و با هدف تصرف اراضی تالابی می دانند.

تالاب بین المللی انزلی با حدود ۲۰ هزار هکتار مساحت دارای ارزشهای زیست محیطی و اقتصادی بسیاری است که در مهار سیلابها و تعدیل آب و هوای منطقه بسیار تاثیر گذار بوده و مهمترین زیستگاه پرندگان مهاجر در جنوب دریای خزر و شمال ایران محسوب می شود./ایرنا

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.