دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۷:۴۱
 |  ۳۱/ تیر/ ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۹
  |   نظرات: دیدگاه‌ها برای برای حفظ سلامتی خود ، شنا نکنید ! آبهای سواحل انزلی آلوده است بسته هستند
بازدید

برای حفظ سلامتی خود ، شنا نکنید ! آبهای سواحل انزلی آلوده است

1309076289big

به گزارش انزلی پرس ، در طی چند سال اخیر بارها و بارها شنیده ایم که آبهای دریای کاسپین به شدت آلوده است ، این آلودگی سبب شده در نوار ساحلی شمال کشور شاهد مرگ و میر فراوان آبزیان باشیم ، اما این روزها آلودگی دریای کاسپین به مرز بحرانی رسیده است به شکلی که چندین و چند نمونه بیماری پوستی پس از شنا در آب های انزلی مشاهده شده است .

عوامل خارجی آلودگی ها :

فعالیت های صنعتی کشور های حاشیه دریا کاسپین از جمله روسیه و آذربایجان سبب گشته که دریای کاسپین به شدت آلوده شود ، بر اساس اخبار منتشر شده از منابع موثق خبری دنیا روسیه بزرگترین سهم را در ایجاد این آلودگی ایفا می کند .

عوامل داخلی آلودگی ها :

منابع موثق خبری به نقل از فعالان محیط زیست اعلام می کنند که سالانه ۲۰ تن از انواع روغن ها به دریایی کاسپین سرازیر می شود که نیمی از آن منبع داخلی دارد ، همچنین اتصال فاضلاب های صنعتی و شهری به دریا یکی دیگر از مهمترین دلایل آلودگی های آب دریا می باشد .

دریای کاسپین به بزرگترین گنداب جهان تبدیل می شود !

با پی گیری روش فعلی قطعا طی ۱۰ سال آینده بزرگترین دریاچه جهان به بزرگترین گنداب دنیا تبدیل خواهد گشت و این پدیده به خشکسالی و پایین آمدن سطح آب و از بین رفتن آبزیان منجر خواهد شد .

بر اساس این گزارش ، پزشکان پیشنهاد می کنند در هنگام شنا حتما از عینک های مخصوص شنا استفاده کنید و افرادی که از لنز استفاده می کنند حتما باید پیش از ورود به آب لنزها را از چشمان خود خارج نمایند ، از ورود آب به گوش ها خود داری نمایید و به هیچ عنوان اجازه ندهید آب دریا وارد دهانتان شود ، به فاصله چند دقیقه پس از شنا حتما دوش بگیرید و در صورت مشاهده هر نوع علائم پوستی سریعا به یک متخصص مراجعه نمایید.

انزلی پرس


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

نظرسنجی

از عملکرد ملوان در فصل نقل و انتقالات رضایت دارید ؟

View Results

Loading ... Loading ...
تلویزیون اینترنتی انزلی پرس
آخرین اخبار
منو سایت
دسته بندی
آمار بازدید:

بازدید امروز: 853 بازدید

بازدید دیروز: 2529 بازدید

بازدید کل : 9713770 بازدید

افراد آنلاین: 2 نفر

انزلی , اخبارانزلی , ملوان , بندرانزلی , گیلان , ملوان انزلی , گردشگری انزلی , منطقه آزاد انزلی , آبکنار , تالاب انزلی , بندر انزلی , انزلی چی