*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 12887
  • 23 آگوست 2020 - 16:16
بهره برداری از راه آهن رشت – انزلی در سال ۱۴۰۰

بهره برداری از راه آهن رشت – انزلی در سال ۱۴۰۰

طاعتی مقدم با بیان اینکه از طریق همکاری سازمان بنادر بخش عمده‌ای از مشکلات در حوزه مصالح و ژئوتکنیک رفع شده است، تصریح کرد: تا سال ۱۴۰۰ پروژه راه آهن به اتمام خواهد رسید.

بهره برداری از راه آهن رشت - انزلی در سال ۱۴۰۰

به گزارش انزلی پرس و به نقل از خبرگزاری مهر، مصطفی طاعتی مقدم مدیر کل حوزه وزارتی وزارت راه؛ در حاشیه بازدید از مجتمع بندری انزلی از اجرای تفاهم نامه بین بنادر و دریانوردی گیلان با شرکت ساخت راه آهن رشت- انزلی خبر داد و گفت: این تفاهم نامه برای کمک و همراهی به وزارت راه و شهرسازی جهت تسریع اجرای پروژه‌های موجود است.

طاعتی مقدم ضمن ابراز خرسندی از همگرایی سازمان بنادر و دریانوردی و وزارت راه و شهرسازی، افزود: با توجه به کمبود مصالحی که در گیلان با آن مواجهه هستیم مصالح حاصل از لایروبی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان مورد استفاده قرار گرفته است که این امر بسیار جای تقدیر دارد.

وی با اشاره به تاکید ریاست جمهوری جهت اتصال پروژه راه آهن رشت_ قزوین به دریا، افزود: این یک پروژه استراتژیک برای جمهوری اسلامی ایران است که ریل‌ های راه آهن را به دریای خزر رسانده‌ایم.

طاعتی مقدم با بیان اینکه از طریق همکاری سازمان بنادر بخش عمده‌ای از مشکلات در حوزه مصالح و ژئوتکنیک رفع شده است، تصریح کرد: تا سال ۱۴۰۰ پروژه راه آهن به اتمام خواهد رسید.

وی با تاکید بر اینکه وزارت راه شهرسازی به دنبال این است که بنادر کشور از چهارچوب مطلق فعالیت بندری خارج و چند سوی حرکت کند، اظهار داشت: در بندر امام نیز در زمینه حمل نقل زمینی و ریلی وارد شده است تا از ظرفیت بنادر بیشتر استفاده شود

رونق دوباره مجتمع بندری انزلی

مدیر کل حوزه وزارتی وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه پروژه‌های عمرانی به خصوص در حوزه بنادر دارای مسئولیت اجتماعی ویژه است، افزود: تهیه مصالح جز وظایف این سازمان نیست و به این علت که بندر در حوزه گیلان یکی از پروژه‌ های زیر ساختی مهم برای این استان بوده همکاری لازم صورت گرفته است که امیدواریم همکاری خوب اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در استان‌های دیگر نیز شاهد باشیم تا از منابعی که استحصال می‌شود به خوبی بهره برداری کنیم.

طاعتی با اشاره به اینکه تمایل داریم در دیگر بنادر کشور این نوع همکاری‌ها انجام شود، خاطرنشان کرد: همگرایی بین سازمانی سبب می‌شود از ظرفیت منابع موجود در کشور به صورت بهینه استفاده کرد.

وی با اشاره به رکود واردات آهن آلات در کشور و تأثیر آن در بندرانزلی اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه واردات آهن آلات بسیار کم شد و تأثیر بسیاری بر بندرانزلی داشت اما در دو سال گذشته تمهیدات و برنامه ریزی های لازم و مناسبی برای رونق دوباره بندرانزلی گرفته شد که واردات غلات و ایجاد زیرساخت‌های مناسب آن و سرمایه گذاری‌های درست از جمله این موارد بود

طاعتی مقدم از پیگیری سازمان بنادر و تاکید وزیر راه و شهرسازی در راستای تأمین تجهیزات مورد نیاز همچون مکنده غلات در بندرانزلی خبر داد و افزود: با برنامه ریزی های مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان و سازمان بنادر شاهد رونق دوباره بندرانزلی هستیم که امیدواریم با فراهم سازی تجهیزات مونتاژ شده از ظرفیت‌های این بخش بیش از پیش به خوبی استفاده شود