*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 11023
  • ۱۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۸
بیست و یک سال پس از قایقران

بیست و یک سال پس از قایقران

بیست و یکمین سالگرد درگذشت سیروس قایقران کاپیتان فقید تیم ملی فوتبال کشورمان و فرزندش «راستین» از ساعت 17 بر سر مزارشان در مسجد حسینیه شهدای کلیور برگزار شد.

به گزارش انزلی پرس و به نقل از خبرگزاری فارس از انزلی، بیست و یکمین سالگرد درگذشت سیروس قایقران کاپیتان فقید تیم ملی فوتبال کشورمان و فرزندش «راستین» از ساعت ۱۷ بر سر مزارشان در مسجد حسینیه شهدای کلیور برگزار شد.

استقبال دوستداران زنده‌‎یاد قایقران پس از ۲۱ سال از مراسم سالگرد اسطوره فوتبال کشورمان نشان از محبوبیت بالای کاپیتان ابدی ملوانان دارد، چهره‌های شاخصی نظیر مریم بخشی مدیرکل ورزش و جوانان گیلان، میر شهاب مؤمنی نایب‌رئیس هیئت فوتبال گیلان، بهمن صالح نیا، غفور جهانی، مازیار زارع و حسن اشجاری از پیشکسوتان فوتبال انزلی و گیلان، علی خسروی داور بازنشسته کشورمان و تنی چند از مسؤولان سیاسی شهری و استانی در مراسم حضور داشتند.

در این مراسم بازیکنان و کادر فنی تیم فوتبال ملوان به دلیل دیدار هفته سی‌ام ملوانان مقابل مس کرمان حضور نداشتند و هم‌زمانی مراسم سالگرد و بازی هفته سی‌ام ملوانان نشان از کج‌سلیقگی متولیان برگزاری مراسم دارد، در مراسم امسال همچنین خبری از همایش گرامیداشت سیروس قایقران نبود، همایشی که در سال‌های اخیر هم‌زمان با مراسم درگذشت قایقران از سوی متولیان امر برگزار می‌شد.

سیروس قایقران در نخستین روز از بهمن‌ماه ۱۳۴۰ در محله کلیور انزلی چشم به جهان گشود، وی پیراهن تیم‌های باشگاهی استقلال انزلی، ملوان انزلی، الغرافه قطر و کشاورز تهران بر تن کرده و ۴۳ بازی ملی در کارنامه خود به ثبت رسانده است.

اسطوره فوتبال کشورمان ۶ گل ملی به ثمر رسانده و ۲۱ بار بازوبند تیم ملی فوتبال کشورمان بر بازوی قایقران بسته شد، وی در هفدهم فروردین‌ماه ۱۳۷۷ در حوالی امامزاده هاشم در جاده مواصلاتی رشت ـ قزوین سوار بر خودروی «رنو» با یک دستگاه خودروی کامیون تصادف کرده و به‌همراه فرزندش «راستین» جان به آفرین تسلیم کرد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.