دوشنبه ۰۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۴
 |  ۴/ آذر/ ۱۳۹۶ - ۲:۵۴
  |   نظرات: دیدگاه‌ها برای تالاب انزلی در طرح آمایش گیلان به صورت ویژه دیده شود بسته هستند
بازدید

تالاب انزلی در طرح آمایش گیلان به صورت ویژه دیده شود

به گزارش انزلی پرس وبه نقل از ایسنا، میرشمس مومنی زاده در اولین کارگاه هم اندیشی مرحله شناخت و تحلیل وضع موجود برنامه آمایش استان گیلان، با بیان اینکه مطالعات طرح آمایش باید در اختیار فرمانداران قرار بگیرد، اظهار کرد: طرح آمایش باید بر شهرستان ها تمرکز کند و صرفا دیدگاه استانی و منطقه ای نداشته باشد.

فرماندار شهرستان انزلی، با اشاره به ساحلی بودن این شهرستان و برخورداری از مرز دریایی با کشورهای همسایه، افزود: با توجه به مرز دریایی و وجود منطقه آزاد موضوع تجارت خارجی باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

وی گردشگری را یکی از ظرفیت های فوق العاده استان گیلان دانست و گفت: گردشگری یکی از ظرفیت های مهم شهرستان انزلی محسوب می شود که باید به عنوان یکی از شاخص های طرح آمایش سرزمین در نظر گرفته شود.

این مقام مسئول، با اشاره به اهمیت ملی و بین المللی تالاب انزلی، خاطرنشان کرد: تالاب انزلی در مطالعات آمایش گیلان به صورت جدی و ویژه دیده شود، زیرا نقش اساسی در توسعه گردشگری دریامحور دارد.

مومنی زاده، با تاکید بر لزوم برنامه ریزی در جهت توسعه دریامحور، عنوان کرد: حمل و نقل هوایی و دریایی باید مورد توجه قرار گیرد. در توسعه زیربناهای استان بحث راه آهن رشت – انزلی – آستارا مطرح است که نشان دهنده نقش ویژه انزلی است.

یونس محمودی، فرماندار شهرستان املش نیز، تصریح کرد: بدون شک آمایش به عنوان یک مدل تحلیلی – مهندسی است که می تواند چشم اندازهای استان را از حالت قوه به فعل تبدیل کند.

وی با اشاره به ظرفیت های املش در حوزه کشاورزی، اقتصادی، گردشگری، جاده ای و ارتباطات، گفت: طرح آمایش سرزمین باید جامع الاطراف باشد لذا تشکیل چهار پهنه در استان ضرورت دارد تا در آینده به برنامه ای جامع در حوزه سیاستگذاری، برنامه ریزی و ارائه مدل های مطلوب توسعه دست پیدا کنیم.


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

نظرسنجی

از عملکرد ملوان در فصل نقل و انتقالات رضایت دارید ؟

View Results

Loading ... Loading ...
تلویزیون اینترنتی انزلی پرس
آخرین اخبار
منو سایت
دسته بندی
آمار بازدید:

بازدید امروز: 1456 بازدید

بازدید دیروز: 2589 بازدید

بازدید کل : 9328829 بازدید

افراد آنلاین: 0 نفر

انزلی , اخبارانزلی , ملوان , بندرانزلی , گیلان , ملوان انزلی , گردشگری انزلی , منطقه آزاد انزلی , آبکنار , تالاب انزلی , بندر انزلی , انزلی چی