تردید در یک انتخاب !

بوی اسفند می آید٬صف ها در حال شکل گرفتن است٬دوستان دیروز در صف دشمنان امروز و دشمنان دیروز در صف خودی های امروز دیده می شوند! این رسم سیاست است …
سیاست مساوی است با منافع٬گاهی این منافع ٬منافع یک شخص است گاهی منافع یک گروه و گاهی نیز منافع یک شهر اما آنچه که سهم مردم است نازلترین چیزی است که آن فرد منتخب در اختیار مردم قرار می دهد.
بحث را به سمت موضوعات کلان کشور سوق نمی دهم٬ باید از شهری بگویم که هر بخشش یک درد است دردی که سالها با ماست اما دوایی برای آن موجود نیست.
باید از بزرگترین بندر شمال ایران بگویم که هیچ جذابیتی برای توریست ها ندارد٬ شهری که دروازه اروپا نام داشت اما امروز نماد این دروازه را دیگران در هر جایی که بخواهند نصب می کنند حتی شاید روزی برسد که شهر انزلی از ابتدای غازیان شروع شود !
بگذارید از تالاب انزلی بگویم تالابی که در اثر بی توجهی مسئولان این شهر نفس هایش به شماره افتاده ٬که اگر نبود دریای کاسپین شاید سالها پیش خشک شده و همچون زمین های خشک شده در حاشیه تالاب بی حساب و کتاب فروخته شده بود.
از منطقه آزاد بندر انزلی بگویم که مسئولان لاهیجان و لنگرود برای منافع آن حنجره پاره می کنند و انگار منافع آن برای مردم انزلی حرام است! باید به سمت شرق گیلان رشد کند و انزلیچی ها اقلیت بسیار بسیار کوچکی در این منطقه ویژه اقتصادی هستند.
از بندر و گمرک می گویم ٬ جایی که باید پذیرای جوانان سرشار از استعداد انزلی باشد اما جولانگاه غیر انزلیچی های بی استعداد است٬ در عوض جوانان این شهر برای کار آواره جنوب شده اند.
از کنار گذر انزلی بگویم که هر سال وعده افتتاح آن از سوی مسئولان داده می شود اما …
از سواحل تصرف شده ای بگویم که جایی برای تفریح و لذت بردن برای انزلیچی ها ندارد .
از پل جدید انزلی بگویم که تاریخ ساختش برابری می کند با تاریخ ساخت تخت جمشید با این تفاوت که پل انزلی به بهره برداری نرسیده در حال فرسوده شدن است.
از شهر بی میدان بگویم٬ شهری که میدان مرکزی آن از میادین ساخته شده در یکی از آبادی های ولایت قندوز افغانستان زشت تر است.
شهری که نمادش مناره است، مناره ای که ذره ذره پیش چشم مسئولان تخریب می شود و مردمی که تنها افسوس می خورند.
اجازه دهید از راه آهن قزوین- رشت- انزلی بگوییم که با بی توجهی ها و بی مسئولیتی ها راهش از انزلی جدا شد و امروز در بهترین حالت با یک خط فرعی به انزلی خواهد رسید و پروژه اصلی به سمت فومن و صومعه سرا سر را چرخانده است٬ انزلی پر !
از جوی های کثیف و متعفن شهر بگویم که به بهانه واگذاری خدمات نظافت شهری به بخش خصوصی ماه هاست که تمیز نشده است.
از عشق مشترک جوانان انزلی بگویم٬ ملوان نماد مردمان سخت کوش انزلی و دلاور مردان نیروی دریایی انزلی که بعد از خصوصی شدن ۷۰ درصد از سهامش به بخش خصوصی شورای شهر انزلی واگذار شد !
از هنرمندان فراری داده شده چون رضا نظری و حامد آهنگی بگوییم که هنرشان هزاران طرفدار در خارج از انزلی دارد ؟ یا هنرمندانی که در این شهر ماندند و سکوت را به انجام کارهای فرهنگی ترجیح دادند؟
از مصیبت های کاسبان کنار خیابان که به عقیده مسئولان چهره شهر را زشت کرده اند بگوییم یا از ویرانه ها و خرابه هایی که به محل تزریق دوا ، شیشه و کوکائین برای معتادان عزیز تبدیل شده است سخن بگوییم ؟
از مکان های تفریحی ساخته شده در دیگر شهرهای گیلان حرف بزنیم یا از تغییرات شگرف شهر پس از رنگ آمیزی جدول ها توسط شهرداری انزلی سخن بگوییم !
از نرخ بیکاری بگوییم یا آمار وحشتناک اعتیاد ؟ شاید بهتر باشد کمی هم از میزان فقر و فحشا بگوییم !
این شهر آنقدر مشکلات دارد که دیگر نمی توان به ترافیک و چاله چوله های آسفالت های آن فکر کرد!
آقای کاندید، بیایید با هم رو راست باشیم ! توان عملیاتی شما برای آبادی این ویرانه ها چقدر است ؟
اینجا انزلی است ، شهری که ۴۰ سال خدمت صادقانه طلبکار است ، چگونه می توانید چنین طلب های کلانی را وصول کنید ؟

چگونه می توان جامعه خاموش را مجاب کرد که در انتخابات شرکت کنند ؟

اسماعیل راد

esmail-rad

پست بعدی

مقایسه قیمت خودروها از ابتدای فروردین تا امروز

ش شهریور ۲۱ , ۱۳۹۴
داخلی ها تا ۲۵ و خارجی ها تا ۷۰ میلیون تومان افت قیمت دارند (+جدول مقایسه ای قیمت ها) رکود در بازار خودرو همچنان ادامه دارد و این بازار روزهای سختی را می گذراند ماه‌های پایانی شهریور هم که معمولا به دلیل بالا رفتن حجم سفرها در سال های گذشته […]