جستجو کنید

تریبونی برای نفرت پراکنی !

اسلایدر تحلیل

تریبونی برای نفرت پراکنی !

اشتراک گذاری

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی انزلی پرس ، سالهاست درب های صدا و سیمای مرکز استان گیلان بر روی جوانان مستعد استان بسته است و در این فضای بسته عده ای توانسته اند تمامی برنامه های تلویزیونی این شبکه استانی را قبضه کنند، برنامه هایی بی روح و بی کیفیت که سبب روی گردانی مردم استان گیلان از شبکه استانی خود و پناه بردن به سمت شبکه های ماهواره ای شده است .

متاسفانه در سالهای اخیر بارها و بارها شاهد بوده ایم که تعدادی از مجریان شبکه باران به جای آنکه منافع مردم یک استان را در نظر بگیرند و از پرداختن به مباحث تفرقه انگیز جلوگیری نمایند افکار و عقاید شخصی خود را در تحلیل ها و گزارش های خبری تولیدی این شبکه دخالت داده و به جای آنکه رسالت اصلی خود را انجام دهند با رفتارهای نابخردانه سبب ایجاد شکاف و تفرقه در میان مردم استان گیلان می شوند.

بدون شک انزلی استراتژیک ترین شهر استان گیلان است ، این شهر اولین و بزرگترین بندر شمال ایران را دارد ، از یک طرف به دریا و ساحل و از طرف دیگر در جوار تالاب بین المللی انزلی قرار گرفته است ، منطقه آزاد انزلی اولین منطقه آزاد تجاری و صنعتی شمال کشور در این شهر قرار دارد و انزلی قطب اصلی گردشگری استان گیلان است .

با همه این امکانات و ابزارهای بزرگ اقتصادی که در انزلی قرار دارد و این شهر سالانه میلیون ها دلار برای کشور ارز آوری می کند سهم مردم و جوانان انزلی از ادارات بندر و کشتیرانی و سازمان منطقه آزاد انزلی سهمی حداقلی است و جوانان انزلی باید برای لقمه ای نان آواره غربت شوند و غریبه هایی با حداقل بهره هوشی و سواد و صرفا به دلیل عدم وجود ضوابط درست و قانونی در ادارات انزلی استخدام شده و مشغول کار شوند.

 

مژگان اجدادی

 

به راستی دلیل اصلی این کینه و عداوت برخی از مجریان برنامه های تلویزیونی شبکه باران با مردم و شهر انزلی در چیست ؟ چرا در اکثر برنامه های ورزشی و غیر ورزشی ، خبری و تحلیلی این شبکه در اکثر مواقع سعی می شود نام انزلی کمرنگ جلوه داده شود ؟

سالهاست حقوق مردم انزلی توسط برخی از برنامه سازان سیمای مرکز استان گیلان نادیده گرفته می شود و این روزها دیگر وقاحت برخی از مجریان شبکه باران به حدی رسیده است که در دوربین نگاه کرده و رسما تخم نفاق را در میان مردم استان پراکنده می کنند !

به راستی صدا و سیما باید تریبونی باشد در اختیار افرادی که لجن پراکنی کرده و ایجاد اختلاف و نفاق می کنند ؟ یا باید تریبونی باشد برای همه اهالی گیلان که بتوانند علاوه بر نمایش آداب و رسوم غنی این استان سرسبز مشکلات و معضلات جامعه در این رسانه نمایش داده شود تا با رفع آن معضلات سطح رفاه و آسایش مردم این خطه افزایش یابد .

آنچه که این روزها مشاهده می کنیم این است که در برخی مواقع این تریبون مقدس صرف نفرت پراکنی در جامعه می شود و شاید اگر امروز هشدار ندهیم در این شرایط غبار آلود کشور فضا به سمتی برود که نه به نفع مردم گیلان و نه به نفع کشور عزیزمان باشد .

مسئولان صدا و سیمای استان گیلان باید توجه ویژه ای به این موضوع نشان دهند تا در آینده شاهد این اتفاقات تلخ نباشیم که عده ای رسانه مردم را به تریبونی برای نفرت پراکنی در بین مردم استان سرسبزمان گیلان تبدیل نمایند.

برچسب ها:

11 دیدگاه

 1. رضا دی 22, 1396

  ننگ ما ننگ ما صدای و سیمای ما

  1. رویا دی 22, 1396

   ننگ ما ننگ ما مجری الدنگ ما

   1. آبرار دی 23, 1396

    الدنگ سرتاپاته

 2. فربد نجفی دی 22, 1396

  مجری بی سواد خجالت بکش باید رسما از مردم شریف و شهید پرور انزلی عذرخواهی کنی

  1. آبرار دی 23, 1396

   رو دم عقده ایها موندش چراااااا>>؟؟؟

 3. امیریان فر دی 22, 1396

  خانم مجری اشتباه به عرض شریف رسوندند شما داری اشتباه میزنی آبجی

 4. کریم قربانی دی 22, 1396

  همه ما میدونیم مجری هایی مثل این خانم برای ماهی ۱ میلیون و دویست هزار تومان مجبورند هزار نوع دروغ رو در رسانه ها برای مردم بخونن زیاد ناراحت نباشید اینها کوچکترین حلقه گروهی هستند که دارند مردم رشت و انزلی رو به جون هم میندازند و صومعه سرا و شرق گیلان رو بالا میبرن

 5. آبرار دی 23, 1396

  چرت نگین منطقه آزاد ۵۵ درصد ش و بعبارتی دو سوم منطقه آزاد متعلق به کلانشهر رشت هستش باقیشم شامل آستانه و کیاشهر و اون شهرک بغلی هستش..زنده بتد خانم اجدادی…دنیا فقط رشت

  1. امیر دی 24, 1396

   کوس مشنگ

  2. فرهاد دی 24, 1396

   متاسفم براي رييس صدا و سيماي رشت .چون تريبون صدا و سيماي ايشان تبديل به ايجاد نفرت پراكني شده است.

 6. فرهاد دی 23, 1396

  بیسواد کسی هستش که بدونه مطالعه فقط زر زر میکنه…یه نگاهی به تعریف منطقه آزاد گیلان بکنید مشخص میشه…۲۲ کیلومتر نوار ساحلی متعلق به رشت هستش

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید