*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 2637
  • ۰۱ دی ۱۳۹۴ - ۳:۲۸
تفاهم‌نامه همکاری منطقه آزاد انزلی و منطقه اقتصادی آستراخان روسیه منعقد شد

تفاهم‌نامه همکاری منطقه آزاد انزلی و منطقه اقتصادی آستراخان روسیه منعقد شد

به گزارش انزلی پرس و به‌ نقل از روابط‌ عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، در راستای توسعه همکاری‌های منطقه‌ای و تحکیم و تعمیق مناسبات اقتصادی و بازرگانی دو کشور به‌ویژه در سطح حوزه دریای خزر، این تفاهم‌نامه  بین رضا مسرور رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی و سرگئی میلوشکین، […]

به گزارش انزلی پرس و به‌ نقل از روابط‌ عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، در راستای توسعه همکاری‌های منطقه‌ای و تحکیم و تعمیق مناسبات اقتصادی و بازرگانی دو کشور به‌ویژه در سطح حوزه دریای خزر، این تفاهم‌نامه  بین رضا مسرور رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی و سرگئی میلوشکین، مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی “لوتوس” آستراخان (فدراسیون روسیه) و با حضور رادیک خاریسوف وزیر صنعت، حمل و نقل و ارتباطات جمهوری آستاراخان در دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی منعقد شد.

این تفاهم نامه به‌منظور همکاری در گسترش مبادلات اقتصادی، تجاری، صنعتی، ترانزیت، توسعه خدمات بندری و حمل و نقل کالا و با هدف ارتقاء سطح همکاری‌های دو جانبه با استفاده از امکانات موجود و بالقوه به امضای دو طرف رسید.

در این تفاهم‌نامه مقرر شد دو طرف با توجه به ظرفیت‌ها، توانمندی‌ها و امکانات دو منطقه اعم از برخورداری از سایت‌های صنعتی و بنادر موجود، نسبت به تقویت و توسعه همکاری‌های دو جانبه در بخش‌های تجاری و صادراتی، تولیدات مشترک، ترانزیت، حمل و نقل کالا و ارتقاء سطح مبادلات بندری و تخلیه و بارگیری و تأمین نیازهای دو کشور با بهره‌مندی از ظرفیت‌های دو منطقه اقدام کنند.

بنابراین گزارش با توجه به اهمیت دو منطقه‌ انزلی و آستراخان به‌عنوان مسیر مبادلاتی به اروپا و نقش آن در توسعه مبادلات بازرگانی، دو طرف متعهد شدند همکاری مشترک جهت امنیت این مسیر از طریق دستگاه‌های ذیربط دو کشور متبوع و گسترش توان ترانزیتی و حمل و نقل کالا بین دو منطقه را افزایش دهند.

در این جلسه مقرر شد مسئولان دو منطقه در نشست‌های دوره‌ای که به‌طور متناوب در منطقه آزاد انزلی و منطقه لوتوس آستراخان روسیه برگزار خواهد شد، ابعاد مختلف موضوع را بررسی و تدابیر لازم را برای ایجاد رونق این مسیر مبادلاتی اتخاذ کنند. اعمال بررسی‌های لازم جهت ارائه تسهیلات و مزیت‌های جدید برای فعالان اقتصادی و تجار دیگر مفاد این تفاهم‌نامه را تشکیل می‌دهد.

این تفاهم نامه طرفین متعهد شدند نسبت به تشویق توسعه روابط تجاری طرفین و برقراری ارتباط بین بازرگانان دو کشور اقدام و بر افزایش دیدارها و مذاکرات میان فعالان بخش خصوصی و نیز تبادل هیئت‌های تجاری و بازاریابی دو منطقه و تشکیل شورای مشترک بازرگانی در آینده‌ای نزدیک جهت ایفای نقش هر چه بیشتر در توسعه و تقویت همکاری‌های تجاری تأکید کردند.

پیگیری‌های لازم درباره امکان اختصاص بارانداز و بهره‌برداری از سایر زیرساخت‌های بندری نظیر انبار، سردخانه و سیلو در بنادر دو منطقه برای فعالین اقتصادی و تجار دو طرف صورت پذیرد و ایجاد شرکت‌های حمل و نقل بین المللی و کشتیرانی برای توسعه مبادلات دریایی، گردشگری و بندری را از طریق مشارکت فعالان بخش خصوصی دو طرف پیگیری کنند.

دو طرف نسبت به انجام بررسی‌های لازم جهت شناسایی مشکلات فراروی تجارت و بازرگانی دو منطقه تاکید کرده و متعهد شدند تا اقدامات لازم را برای رفع موانع به‌عمل آورند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.