*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 13137
  • 01 دسامبر 2020 - 1:13
تمامی مدیران باید در موقع بحران بصورت میدانی و تمام عیار در خدمت مردم باشند

تمامی مدیران باید در موقع بحران بصورت میدانی و تمام عیار در خدمت مردم باشند

شهرستان بندرانزلی به دلیل نزدیکی به سطح دریا در صورت بارش های سنگین با آبگرفتگی در بخش هایی از شهر و روستا مواجه می شود و باید با مدیریت صحیح امکانات و نیروها، حداکثر ظرفیت را برای بیرون رفت از مشکلات بکار گرفت.

به گزارش انزلی پس و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان بندرانزلی، اسماعیل میرغضنفری فرماندار شهرستان بندرانزلی گفت:خوشبختانه امروزه با استفاده از امکانات سازمان هواشناسی و وجود ابزار تخصصی تا حدود زیادی می توان شرایط جوی را با درصد کمی از خطا پیش بینی کرد و اگر این پیش بینی ها و اطلاعات حوادث به موقع به دست دستگاههای اجرایی برسد آنها می توانند با اندیشیدن تمهیدات لازم عکس العمل مناسبی داشته باشند.

اسماعیل میرغضنفری تصریح کرد: شهرستان بندرانزلی به دلیل نزدیکی به سطح دریا در صورت بارش های سنگین با آبگرفتگی در بخش هایی از شهر و روستا مواجه می شود.

وی یکی از مشکلات در هنگام بروز حوادث را نحوه صحیح بکارگیری از امکانات عنوان کرد و افزود: باید با مدیریت صحیح امکانات و نیروها حداکثر ظرفیت را برای بیرون رفت از مشکلات بکار گرفت.

میرغضنفری با اشاره به امکانات جمعیت هلال احمر در شهرستان افزود: ضمن اینکه ضرورت دارد از پایگاه های امداد و نجات در مواقع بحرانی استفاده شود باید زمینه استفاده از همه ظرفیتهای شهرستان فراهم شود، برای نمونه سالن چند منظوره شهرستان که در اختیار شهرداری است در صورت لزوم در اختیار هلال احمر قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه ستاد بحران باید با اولویت بندی محورهای اصلی را بازگشایی کند و سپس به راههای فرعی بپردازد از راهداری شهرستان خواست: اگر در تهیه تجهیزات اولیه و حداقلی با محدودیت مواجه اند از طریق اداره کل رفع این کمبود هارا پیگیری کنند.

وی تاکید کرد: همه دستگاهها باید لیست امکانات پیمانکاران خود در بخش خصوصی را تهیه کرده تا در مواقع لزوم از آن بهره بگیرند.

میرغضنفری با اشاره به واقع شدن پنج روستا در محدوده منطقه آزاد نیز گفت: انتظار داریم منطقه آزاد در زمان بارش برف در بازگشایی مسیر اصلی این روستاها همکاری لازم را داشته باشد و از توان پیمانکاران طرف قرار داد با منطقه برای کمک به شهر انزلی استفاده کند.

امیر مرادی مدیر کل بحران استانداری گیلان در جلسه ستاد بحران شهرستان بندرانزلی، تصریح کرد: سال گذشته به دلیل ناهماهنگی ها بارش برف به بحران تبدیل شد اما امسال با هماهنگی همه دستگاهها خدمات رسان مانند هلال احمر، راهداری، اورژانس، آتش نشانی، پلیس، راهداری، نیروهای نظامی و انتظامی و سپاه برنامه ای جامع و عملی برای استان تدوین شده است.

وی تصریح کرد: براساس ابلاغیه استانداری گیلان به شهرداری و راهداریها، شهرستانها می توانند با بخش های خصوصی قراردادهایی منعقد سازند که از امکانات این بخش در هنگام وقوع بحران استفاده شود.

وی ابراز امیدواری کرد: با انسجامی‌ که در بین دستگاهها بصورت برنامه ای مدون و استانی برنامه ریزی شده شهرستانها بتوانند در زمان بارش برف از ایجاد بحران جلوگیری کرده و با مدیریت شرایط در زمان بارش برف محیط شادی را برای مردم ایجاد کنند.

مدیر کل هواشناسی استان گیلان نیز با بیان اینکه شهرستان بندر انزلی به لحاظ هواشناسی از اهمیت ویژه ای برخوردار است تصریح کرد: این شهرستان با متوسط بارش هزار و ۸۰۰ میلیمتر باران در سال رتبه اول را در میزان بارندگی به خود اختصاص داده است.

محمد دادرس یاد آور شد: در سال زراعی گذشته مقدار بارش این شهرستان هزار و ۹۹۵ میلیمتر بوده است. پیش بینی بلند مدت که در اول ماه برای سه ماه آینده صادر می شود نشان می دهد که مقدار بارش ۱۰ درصد در مناطق غربی استان و شهرستان ۲۰ درصد افزایش خواهد داشت.

وی گفت: بنا بر پیش بینی های هواشناسی تا ۷۲ ساعت مانده به وقوع پدیده می توان وضعیت را پیش بینی کرد تا مشکلی حادث نشود و دستگاهها آمادگی لازم را برای مقابله با حادثه داشته باشند.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر پیش بینی بارشهای شدید دیده شده و هر ماه این پیش بینی ها به روز رسانی می شود و احتمال وقوع این پدیده ها در طولانی مدت بین ۶۰ تا ۷۰ درصد و پیش بینی های کوتاه مدت بین ۸۰ تا ۹۰ درصد تخمین زده می شود .

مدیر کل اداره بنادر و دریانوردی استان گیلان نیز گفت: این اداره کل دو دستگاه کامیون و خودرو پیکاپ برف روب خود را در اختیار ستاد بحران شهرستان بندرانزلی قرار خواهد داد.

حمیدرضا آبایی تاکید کرد: به دلیل شیوع ویروس کرونا دستگاه های خدمات رسان باید انگیزه لازم برای حضور در صحنه را داشته باشند.

وی خواستار مدیریت واحد و یکپارچه در زمان بروز بحران شد و اظهار داشت: اولویت بندی ها در این مواقع باید انجام شود که یکی از مباحث مهم ذخیره سازی سوخت و در نظر گرفتن مکانهایی برای ذخیره سوخت است.
وی خاطر نشان کرد: در انزلی اقدامات خوبی در زمینه تهیه سوخت انجام شده اما باید در مواقع بحران این سوخت در کمترین فرصت در اختیار دستگاههای خدمات رسان قرار گیرد، بنادر استان گیلان آماده هرگونه همکاری و ارائه خدمت در موقع بحران می باشد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان گیلان نیز گفت: شهرستان بندرانزلی دو پایگاه مهم در کپورچال و طالب آباد دارد و یک پایگاه دریایی که در مواقع لزوم خدمات رسانی می کند.

سیاوش غلامی افزود : تجهیزاتی تهیه شده و به بندرانزلی نیز تخصیص یافته اما متاسفانه انزلی انبار آذوغه ندارد و ما دپوی اقلام داریم. با توجه به اینکه انزلی و رضوانشهر انبار امدادی ندارند نیاز به اختصاص انباری در این زمینه احساس می شود.

وی تصریح کرد: هلال احمر می تواند ۱۶ اقلام را بر اساس استاندارد های جمعیتی شهرستان در اختیار انزلی قرار دهد تا در صورت وقع بحران با مشکل مواجه نشوند.

غلامی با بیان اینکه انزلی هشت خانه هلال روستایی دارد و دو روستا مجهز به امکانات امدادی هستند یاد آور شد: باید بتوانیم در همه روستاها خانه هلال برای افزایش تاب آوری جامعه ایجاد کنیم و در موقع بحران تیم تشکیل داده و تجهیزات مناسب را در اختیار این افراد قرار دهیم.

وی تاکید کرد: در شرایط خاص نیز از شعب معین و مراکز استان برای تامین تجهیزات و کمک به مردم انزلی بهره خواهیم گرفت.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

لطفا به سوال امنیتی پاسخ دهید *