*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 1550
  • ۰۴ شهریور ۱۳۹۴ - ۴:۰۳
تهران لرزید / مردم به خیابان ها آمدند

تهران لرزید / مردم به خیابان ها آمدند

به گزارش انزلی پرس،زلزله ۴.۶ریشتری فیروزکوه که امشب در ۱۱۰کیلومتری تهران، ۷۰کیلومتری غرب سمنان و ۴۸کیلومتری شمال شرقی ایستگاه گرمسار رخ داد، تهران را لرزاند.  بر اساس اعلام سایت ژئوفیزیک دانشگاه تهران این زلزله که ۴٫۶ در مقیاس درونی ریشتر و در عمق ۱۰ کیلومتری زمین اتفاق افتاده، لحظاتی پیش در شرق و بخش‌های دیگری […]

108201_217

به گزارش انزلی پرس،زلزله ۴.۶ریشتری فیروزکوه که امشب در ۱۱۰کیلومتری تهران، ۷۰کیلومتری غرب سمنان و ۴۸کیلومتری شمال شرقی ایستگاه گرمسار رخ داد، تهران را لرزاند.

 بر اساس اعلام سایت ژئوفیزیک دانشگاه تهران این زلزله که ۴٫۶ در مقیاس درونی ریشتر و در عمق ۱۰ کیلومتری زمین اتفاق افتاده، لحظاتی پیش در شرق و بخش‌های دیگری از شهر تهران حس شد.

براساس این گزارش مردم برخی نقاط تهران هم‌اکنون سرآسیمه به خیابان‌ها ریختند. این زلزله در ساعت ۲۲:۰۶:۳۳ رخ داده است.

زلزله شرق استان تهران در آرادان و گرمسار هم احساس شد / مردم در خیابان ها بسر می برند

زلزله ۴٫۶ ریشتری امشب که در فیروزکوه رخ داد، در آرادان و گرمسار هم احساس شد.

زمین‌لرزه ۴٫۶ ریشتری امشب در فیروزکوه، در شهرستان‌های گرمسار و آرادان هم احساس شد و منابع محلی از ملموس بودن شدت زمین‌لرزه خبر می‌دهند.

برخی از مردم شهرستان‌های گرمسار و آرادان هم‌اکنون در خارج از منازل به سر می‌برند.

آماده‌باش دستگاه‌های امدادی

مدیرکل بحران استان تهران از آماده‌باش دستگاه‌های امدادی در پی زمین لرزه ۴٫۶ ریشتری شرق استان تهران خبر داد.

هادی رحمتی در این باره گفت: زمین لرزه‌ای به بزرگی ۴٫۶ ریشتر در ساعت ۲۲:۶ دقیقه امشب جنوب فیروزکوه در استان تهران را لرزاند.

وی با بیان اینکه در پی این حادثه کلیه دستگاه‌های امدادی به حالت آماده‌باش درآمدند، خاطرنشان کرد: این زمین لرزه در مرز بین استان تهران و سمنان بوده و در حال حاضر فرماندار و دیگر مسئولان شهرستان فیروزکوه به منظور ارزیابی حادثه و آماده‌باش در مقابل آن تشکیل جلسه دادند.

وی اضافه کرد:‌ درحال حاضر تیم‌های ارزیاب نیز به محل حادثه اعزام شده‌اند.

براساس این گزارش، خبرگزاری مهر گزارش داد که پس لرزه ها ادامه دارد.

مدیرکل بحران استان تهران: ساکنان مناطق زلزله‌زده فیروزکوه شب را در فضای باز سپری کنند

مدیرکل بحران استان تهران از ساکنان مناطق زلزله زده فیروزکوه خواست که امشب را بیرون از محیط‌های مسقف سپری کنند.

هادی رحمتی در این باره گفت: پس از زمین لرزه ۴٫۶ ریشتری فیروزکوه چهار پس لرزه دیگر نیز که به ترتیب ۳٫۲، ۲٫۵، ۱٫۸ و ۲ ریشتر بزرگی داشت این منطقه را لرزاند.

وی با بیان اینکه دقایقی پس از زمین لرزه جلسه شورای بحران شهرستان تشکیل شده و تصمیمات لازم در این خصوص اتخاذ شده است، گفت: درخواست ما از شهروندان و ساکنان مناطق زلزله زده در فیروزکوه این است که امشب را در بیرون از منازل خود و خارج از محیط‌های مسقف سپری کنند.

رحمتی درباره اینکه آیا این زمین لرزه ارتباطی با شهر تهران داشته و آیا پایتخت را نیز تهدید می‌کند یا خیر؟ گفت: در این خصوص نیازمند ادله علمی هستیم و در حال حاضر ارتباطی که اثبات کند این زمین لرزه پایتخت را تهدید می‌کند، وجود ندارد اما همواره باید در مقابل زلزله آماده بود.

برچسب ها