*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 11551
  • ۱۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶
تکثیر طبیعی و مصنوعی کیلکا و خاویار در دستور کار شیلات است

تکثیر طبیعی و مصنوعی کیلکا و خاویار در دستور کار شیلات است

به گزارش انزلی پرس، معاون صید و بنادر ماهیگیری سازمان شیلات ایران گفت: تکثیر طبیعی و مصنوعی کیلکا و خاویار در دستور کار موسسه تحقیقات علوم شیلاتی قرار دارد.

به گزارش انزلی پرس، معاون صید و بنادر ماهیگیری سازمان شیلات ایران تامین غذای سالم را یکی از اولویت های کاری سازمان شیلات و معاونت صید و بنادر ماهیگیری دانست و گفت: تکثیر طبیعی و مصنوعی کیلکا و خاویار در دستور کار موسسه تحقیقات علوم شیلاتی قرار دارد.

سید پرویز محبی امروز ( چهارشنبه) در حاشیه فعالیت مجدد تنها کشتی تحقیقاتی علوم شیلاتی کشور بعد از چند سال که در بندرانزلی برگزار شد، با اشاره به وجود ۱۱ هزار و ۵۰۰ شناور در کشور، اظهار کرد: ۱۴۰ هزار نفر به صورت مستقیم بر روی این شناورها مشغول به کار هستند.

خاویار ماهی

وی با بیان اینکه سالانه ۷۷۰ هزار تن انواع ماهیان و آبزیان از دریاهای شمال و جنوب کشور استحصال می شود، تصریح کرد: سهم استان های شمالی از این میزان حدود شش درصد است که معادل ۴۲ هزار تن در سال می شود.

معاون صید و بنادر ماهیگیری سازمان شیلات ایران، با تاکید بر لزوم برنامه ریزی جهت برداشت از ذخایر آبی و دریایی، تصریح کرد: حفاظت از منابع و ذخایر موجود و بازسازی آن و برخورد با برداشت غیر مجاز و صید بی رویه آبزیان بیش از پیش در دستور کار شیلات قرار دارد.

محبی، تامین غذای سالم را یکی از اولویت های کاری سازمان شیلات و معاونت صید و بنادر ماهیگیری دانست و گفت: متاسفانه ماهی کیلکا و خاویار خزر دچار مشکل شده است لذا تکثیر طبیعی و مصنوعی این گونه های بی نظیر در دستور کار موسسه تحقیقات علوم شیلاتی قرار دارد.

وی با بیان اینکه راه اندازی دوباره کشتی تحقیقاتی شیلات در دریای خزر کمک قابل توجهی به شناسایی آبزیان و حفظ ذخایر دریایی می کند، متذکر شد: کشتی تحقیقاتی گیلان با وجود قدمت ۵۰ ساله، می‌تواند در شناسایی انواع آبزیان و انجام تحقیقات تا عمق ۱۰۰۰ متر موثر باشد.

این مقام مسئول ایجاد اشتغال از طریق شناسایی و برداشت منابع جدید دریایی را از دیگر ماموریت های سازمان شیلات دانست و تاکید کرد: امروز بیش از هر زمان دیگری به تحقیق و پژوهش نیاز داریم تا بتوانیم درباره دریا دانش و اطلاعات به دست آوریم لذا در راستای انجام تحقیقات باید حمایت‌های مالی انجام شود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.