*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 12891
  • ۰۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۶
تکثیر ۱۶۲ میلیون بچه ماهی در گیلان

تکثیر ۱۶۲ میلیون بچه ماهی در گیلان

این تعداد بچه ماهی تا امروز در منابع آبی استان شامل رودخانه های شیلاتی از جمله خشکرود، سپید رود، چلوند، حویق، خاله سرا، لمیر و تالاب انزلی رهاسازی شده اند.

به گزارش انزلی پرس و به نقل از خبرگزاری ایرنا، اکبر ایلدرم معاون صید و بنادر ماهی گیری شیلات گیلان از تکثیر ۱۶۲ میلیون بچه ماهی در مراکز پرورش استان خبر داد و افزود : بیشترین مقدار تکثیر شامل ماهی سفید با رقم ۱۴۱ میلیون قطعه، ماهی سیم حدود ۱۴ میلیون، سوف ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار و مابقی سایر گونه هاست.

وی افزود: هر ساله جهت بازسازی ذخایر ارزشمند خزر از منابع استانی از جمله رودخانه های استان، تالاب و دریا، ماهیان مولد که امسال حدود ۳۶ هزار مولد از انواع ماهیان سپید در دو فرم بهاره و پاییزه، سیم، شاه کولی، سیاه کولی، کپور تالابی، لای ماهی، اردک ماهی، سوف و سه گونه خاویاری شامل فیل ماهی، قره برون و ازون برون است را در اختیار مراکز بازسازی قرار داده می شود.

ایلدرم خاطرنشان کرد: حاصل فرایند تکثیر در سه مرکز شهید انصاری، مرحوم یوسف پور سیاهکل و شهید بهشتی؛ ۱۶۲ میلیون بچه ماهی بود.

به گفته وی، این تعداد بچه ماهی تا امروز در منابع آبی استان شامل رودخانه های شیلاتی از جمله خشکرود، سپید رود، چلوند، حویق، خاله سرا، لمیر و تالاب انزلی رهاسازی شده اند.

معاون صید و بنادر ماهی گیری شیلات گیلان متذکر شد: بیشترین دقت ما این است که حاصل تکثیر مولدین از هر رودخانه ای که صید می شوند را به همان رودخانه باز گردانیم که فرایند طبیعی حاصل شود.

عملیات رهاسازی بچه ماهیان از اواسط بهار تا نیمه شهریور به طول می انجامد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

لطفا به سوال امنیتی پاسخ دهید *