پنج شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۶:۰۵
 |  ۱۱/ دی/ ۱۳۹۳ - ۱۰:۱۴
  |   نظرات: دیدگاه‌ها برای حادثه تروریستی ناموفق در استانبول ترکیه بسته هستند
374 views بازدید

حادثه تروریستی ناموفق در استانبول ترکیه

مهاجم مسلح

به گزارش پس از فردا:

سلامی آلتینوک، رئیس پلیس استانبول، روز پنجشنبه اعلام کرد فرد مسلحی به دنبال پرتاب دو نارنجک به طرف ماموران پلیس در مقابل میدان عثمان در استانبول در نزدیکی دفتر رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، بازداشت شد.

به گزارش پس از فردا: این مسئول پلیس با اعلام این مطلب که این دو نارنجک منفجر نشد، اعلام کرد حمله توسط فردی عضو یک سازمان تروریستی انجام شد. وی این احتمال را که هدف حمله رئیس جمهور اسلامگرای محافظه کار ترکیه بود، رد کرد. این منبع اعلام کرد هدف این حمله ماموران پلیس کشیک در برابر کاخ امپراطوری دولماباغچه، محلی توریستی در بخش اروپایی استانبول بود.

این مسئول پلیس با تاکید بر اینکه در این حادثه کسی زخمی نشد، در گفتگویی با روزنامه نگاران خاطر نشان کرد « این فرد دو نارنجک دستی به طرف ماموران پلیس کشیک پرتاب کرد اما نارنجک ها منفجر نشدند ».

آلتینوک بدون اینکه به هویت مهاجم و گرایش سیاسی وی اشاره کند، اعلام کرد « این مرد عضو یک سازمان تروریستی شناخته شده است ».

آلتینوک در گفتگو با شبکه سی ان ان ترک اعلام کرد ماموران پلیس بلافاصله مهاجم را دستگیر کردند و بر دستان وی دستبند زدند.

دفتر ریاست جمهوری ترکیه در یک عمارت ضمیمه این کاخ که مصطفی کمال آتاتورک، بنیان گذار ترکیه جدید در سال ۱۹۳۸ در آنجا درگذشته است، قرار دارد و این کاخ هم اکنون به موزه تبدیل شده است.

رئیس پلیس استانبول در گفتگویی مطبوعاتی در پاسخ به این پرسش که آیا دفتر ریاست جمهوری هدف حمله بود، پاسخ داد « خیر، این فرد می خواست به ماموران پلیس حمله کند ».

به گزارش خبرگزاری فرانسه از استانبول، آلتینوک افزود این فرد به یک قبضه مسلسل بسیاری قدیمی و یک تپانچه نیز مسلح بود

منبع: پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

تلویزیون اینترنتی انزلی پرس
آخرین اخبار
منو سایت
دسته بندی
آمار بازدید:

بازدید امروز: 3941 بازدید

بازدید دیروز: 5426 بازدید

بازدید کل : 9701755 بازدید

افراد آنلاین: 1 نفر

انزلی , اخبارانزلی , ملوان , بندرانزلی , گیلان , ملوان انزلی , گردشگری انزلی , منطقه آزاد انزلی , آبکنار , تالاب انزلی , بندر انزلی , انزلی چی