پنج شنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۴:۴۵
 |  ۶/ دی/ ۱۳۹۶ - ۵:۲۹
  |   نظرات: دیدگاه‌ها برای حسین چراغی : شبکه‌ای از مارینا در طول سواحل خزر ایجاد می شود بسته هستند
بازدید
حسین چراغی

حسین چراغی : شبکه‌ای از مارینا در طول سواحل خزر ایجاد می شود

حسین چراغی

حسین چراغی

حسین چراغی مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان اعلام کرد شبکه ای از مارینا در سواحل شهرستان بندرانزلی و استان گیلان ایجاد خواهد شد.

حسین چراغی عصر امروز در نشست مشترک با فرماندار این شهرستان در محل فرمانداری اظهار کرد: شهرستان آستارا به‌دلیل دسترسی به کشورهای حاشیه خزر به‌ویژه باکو در کشور جمهوری آذربایجان و هم‌چنین دسترسی به جامعه هدف در غرب کشور از مزیت‌های خوبی برای ایجاد زیرساخت‌های گردشگری دریایی برخوردار است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان با بیان اینکه باید از ظرفیت های گردشگری استان در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری و اقتصاد مقاومتی استفاده کرد، تصریح کرد: از فرماندار و دیگر مسئولین دستگاه‌های اجرایی شهرستان آستارا انتظار دارم تا از ظرفیت‌های بخش خصوصی که توسط سازمان بنادر معرفی شده است به‌خوبی استفاده کنند.

وی با بیان اینکه سازمان بنادر و دریانوردی در نظر دارد با بهره‌گیری از توان بخش خصوصی و به‌منظور کارایی ظرفیت‌های دریایی در خزر طرح ایجاد شبکه‌ای از مارینا را در طول سواحل خزر ایجاد کند، خاطرنشان کرد: با ایجاد این شبکه، ضمن فعال‌سازی صنعت گردشگری دریایی و اشتغال پایدار در سواحل خزر، بخشی از حمل‌ونقل جاده‌ای به سمت حمل‌ونقل دریایی سوق داده می‌شود.

فرماندار شهرستان آستارا نیز در نشست مذکور از آمادگی این شهرستان برای حمایت از سرمایه‌گذاری‌ها با محوریت اجرای طرح‌های تفریحی دریایی و ایجاد مناطق تفریحی در شهرستان آستارا خبر داد و اظهار کرد: شهرستان آستارا از قابلیت‌های خوبی در زمینه گردشگری تفریحی دریایی برخوردار بوده و از حضور سرمایه‌گذاران در این زمینه حمایت می‌کنیم.

رنجکش کیسمی با اشاره به اینکه سالانه بیش از پنج میلیون گردشگر داخلی در کنار حدود ۸۰۰ هزار تردد مرزی در شهرستان آستارا انجام می‌شود که این میزان تردد ظرفیت خوبی برای تمرکز بر روی ارائه خدمات تفریحی است، تصریح کرد: ایجاد اسکله‌های تفریحی دریایی می‌تواند جذابیت خوبی برای ماندگاری گردشگران در این شهرستان داشته باشد.

وی با اشاره به وجود مرزهای آبی، خشکی و انتقال ریلی موجود در شهرستان آستارا خاطرنشان کرد: هرچند این شهرستان از نظر تهیه زمین دارای مشکلات و کمبودهایی است، اما بهره‌وری صحیح از داشته‌های موجود در اولویت برنامه‌ریزی‌ها و جلب سرمایه‌گذاران بوده و در آینده بسیار نزدیک تحولات خوبی به واسطه این موقعیت‌ها در شهرستان آستارا ایجاد می‌شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

نظرسنجی

از عملکرد ملوان در فصل نقل و انتقالات رضایت دارید ؟

View Results

Loading ... Loading ...
تلویزیون اینترنتی انزلی پرس
آخرین اخبار
منو سایت
دسته بندی
آمار بازدید:

بازدید امروز: 1558 بازدید

بازدید دیروز: 3234 بازدید

بازدید کل : 9964475 بازدید

افراد آنلاین: 0 نفر

انزلی , اخبارانزلی , ملوان , بندرانزلی , گیلان , ملوان انزلی , گردشگری انزلی , منطقه آزاد انزلی , آبکنار , تالاب انزلی , بندر انزلی , انزلی چی