*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 5137
  • ۱۱ فروردین ۱۳۹۵ - ۳:۲۰
خزانه‌گیری برنج در بندر انزلی آغاز شد

خزانه‌گیری برنج در بندر انزلی آغاز شد

منوچهر عاشوری امشب در جمع اعضای شورای اسلامی روستای «سیاه خاله‌سر» این شهرستان با اشاره به اجرای لایروبی استخرهای ذخیره آب کشاورزی اظهار کرد: لایروبی استخرهای مذکور توسط امور آب ناحیه غرب نزدیک گیلان در حال اجرا است. وی از شخم نخست ۹۵ درصد از شالیزارهای منطقه غرب بندر انزلی خبر داد و افزود: خزانه‌گیری […]

منوچهر عاشوری امشب در جمع اعضای شورای اسلامی روستای «سیاه خاله‌سر» این شهرستان با اشاره به اجرای لایروبی استخرهای ذخیره آب کشاورزی اظهار کرد: لایروبی استخرهای مذکور توسط امور آب ناحیه غرب نزدیک گیلان در حال اجرا است.

وی از شخم نخست ۹۵ درصد از شالیزارهای منطقه غرب بندر انزلی خبر داد و افزود: خزانه‌گیری برنج در ۱۰ درصد از مزارع بندر انزلی آغاز شده است.

بخشدار مرکزی بندر انزلی با بیان اینکه بارندگی اخیر فرصت مناسبی برای استفاده بهینه از آب‌های سطحی توسط شالیکاران را فراهم کرده است، تصریح کرد: کشت سریع‌تر موجب برداشت به‌موقع می‌شود و کشاورزان می‌توانند کشت دوم را انجام دهند.

13941107000900_PhotoA

قهوه‌خانه آفت فعالیت روستائیان

عاشوری، وجود قهوه‌خانه را از آفت‌های بزرگ در روستاها خواند و بیان کرد: بسیاری از کشاورزان اوقات خود را در قهوه‌خانه‌ها سپری می‌کنند در صورتی که اراضی کشاورزی رها شده است.

وی به تلاش ویژه شالیکاران روستاهای حومه «آبکنار» اشاره کرد و گفت: شالیکاران پس از کشت برنج محصول هندوانه تولید می‌کنند و این امر در ارتقای درآمد آنها تاثیرگذار است.

بخشدار مرکزی بندر انزلی با اشاره به وجود ۳ هزار و ۲۲۰ هکتار اراضی کشاورزی در غرب این شهرستان، خاطرنشان کرد: ابتدای اردیبهشت ماه بهترین موقع برای نشای برنج است.

عاشوری در ادامه به امکانات گردشگری مرکز دهستان «کپورچال» اشاره کرد و یادآور شد: مرکز بهداشتی و درمانی شبانه‌روزی، خانه بهداشت، خیابان طرف ساحل، اورژانس ۱۱۵، پاسگاه انتظامی و مسجد روستای «کپورچال» به طور مستمر نظارت می‌شود.

وی با بیان اینکه ارائه خدمات مرکز بهداشتی درمانی کمک بسیاری برای درمان بیماران در ساعت‌های غیر اداری می‌کند، اظهار کرد: به طور میانگین روزانه ۲۰ بیمار به مرکز مذکور مراجعه می‌کنند و درمان می‌شوند ضمن اینکه بیماران نیازمند به درمان تکمیلی با آمبولانس به بیمارستان بندر انزلی اعزام می‌شود.

بخشدار مرکزی بندر انزلی به آماده‌سازی مسجد روستای کپورچال اشاره کرد و افزود: در ایام تعطیل مسجد به طور ثابت باز بوده و آماده انجام فریضه دینی مسافران است.

عاشوری در پایان با تأکید بر مراقبت‌های لازم در روز سیزده نوروز، بیان کرد: تمهیدات لازم با هماهنگی پاسگاه انتظامی اندیشیده شده است.