*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 12662
  • 02 آگوست 2020 - 14:38
درخشش کودکان انزلیچی‌؛ در  جشنواره نقاشی «صلح و دوستی»

درخشش کودکان انزلیچی‌؛ در جشنواره نقاشی «صلح و دوستی»

«ترنم فتحی‌نیا» هشت‌ساله و «زینب دقیقی» هفت‌ساله، درحالی عنوان برگزیده ششمین جشنواره ملی نقاشی «صلح و دوستی» را به خود اختصاص‌دادند که 47 هزار و 880 اثر در این رویداد هنری شرکت‌داشتند.

به گزارش انزلی پرس و به نقل از خبرگزاری برنا، «ترنم فتحی‌نیا» هشت‌ساله و «زینب دقیقی» هفت‌ساله، درحالی عنوان برگزیده ششمین جشنواره ملی نقاشی «صلح و دوستی» را به خود اختصاص‌دادند که ۴۷ هزار و ۸۸۰ اثر در این رویداد هنری شرکت‌داشتند.

این موفقیت با هدایت و راهنمایی «سحر ترابی»، مربی هنری مرکز شماره ۱ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بندر‌انزلی صورت‌ گرفت و ترنم فتحی‌نیا و زینب دقیقی به‌ ترتیب با خلق آثاری تحت‌ عنوان «زمینی که من دوست دارم» و «کودک، صلح، طبیعت» در میان ۲۵ برگزیده این رقابت‌ جای‌ گرفتند.

گفتنی است، فراخوان مسابقه نقاشی «صلح و دوستی» در سال ۱۳۹۸ و با موضوع محوری «صلح و دوستی» منتشر‌شد و آموزش فعالیت‌های امدادی و بشر دوستانه با موضوع همیاری، نوع دوستی و کمک و نهادینه‌سازی این فرهنگ در میان نسل کودک و نونهال با بهره‌گیری از هنر نقاشی، در اولویت دست‌اندرکاران برگزاری این رویداد هنری در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و جمعیت هلال احمر قرار داشت.

این حرکت هنری در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان با استقبال مخاطبان ۴ تا ۱۲ سال همراه‌ بود و گروه داوری استانی پس از بررسی آثار ارسالی، ۷ اثر برتر را به دبیرخانه این مسابقه در استان سمنان ارسال‌ کرد.  

شایان ذکر است، افزون بر اهدای جایزه و تجلیل از برگزیدگان، آثار برتر این رویداد هنری در قالب کتاب جشنواره منتشر‌ می‌شود.

26
24