*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 12586
  • 28 جولای 2020 - 13:08
درخواست تخصیص ارز لازم برای تکمیل تصفیه خانه بزرگ گیلان

درخواست تخصیص ارز لازم برای تکمیل تصفیه خانه بزرگ گیلان

استاندار گیلان در دیدار با رئیس کل بانک مرکزی بر ضرورت تخصیص ارز لازم برای راه اندازی و بهره برداری کامل از تصفیه خانه بزرگ آب آشامیدنی استان تاکید کرد.

به گزارش انزلی پرس و به نقل از روابط عمومی استانداری گیلان؛ ارسلان زارع عصر در دیدار با عبدالناصر همتی با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصدی پروژه تصفیه خانه بزرگ آب آشامیدنی گیلان که با استفاده از ظرفیت و توان بخش خصوصی در حال انجام است، گفت : این تصفیه خانه با ظرفیت شش هزار لیتر بر ثانیه، آب شرب بیش از ۷۵ درصد از شهروندان استان را تأمین می کند.

وی عنوان کرد : طبق بررسی های به عمل آمده برای راه‌اندازی و بهره‌برداری از تصفیه‌خانه فوق، نیاز به تخصیص اعتبار اسنادی از طریق بانک مرکزی است که با توجه به اهمیت موضوع و کمبود آب شرب استان، بهره برداری سریع و کامل این پروژه حیاتی است.

وی در ادامه بر لزوم موظف شدن بانک های خصوصی و غیردولتی به تامین مالی برای سرمایه گذاری ثابت و در گردش طرح های اقتصادی و تولیدی بخش خصوصی، شرکت های تعاونی و کارآفرینان استان شد و گفت : راه اندازی واحدهای غیر فعال، راکد و تعیین تکلیف بنگاه‌های اقتصادی تحت تملک بانک ها هم از جمله راه کارهای تحقق جهش تولید است.

وی اظهار کرد : در پایان سال ۹۸ در استان ۶۵ واحد تحت تملک یا جانشینی بانک‌ها بود که راه اندازی آنها در سال جاری توسط ستاد اقتصاد مقاومتی استان هدفگذاری شده است.

زارع سیاست اصولی بانک مرکزی در سال‌های اخیر که جلوگیری از بنگاه‌داری بانک‌ها با اعمال جرایم والزام نظام بانکی به فروش اموال مازاد است را یادآور شد و در همین راستا تفویض اختیار استانی برای واگذاری واحدهای تملیکی بانک ها، استقرار واحد حقوقی دارای اختیار در تعدادی از بانک ها بمنظور کاهش مدت زمان فرآیند رسیدگی به پرونده های فروش اموال تملیکی و نیز حذف شرط اجاره به شرط تملیک در اقاله واحدهای تملیکی برای بانک‌ها را پیشنهاد داد.

عبدالناصر همتی نظر مساعد خود در خصوص دیگر پیشنهادات استاندار گیلان را نیز اعلام داشت.