*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 2700
  • ۰۷ دی ۱۳۹۴ - ۰:۴۱
دیوارهایی که به جای جدایی، نماد مهربانی اند

دیوارهایی که به جای جدایی، نماد مهربانی اند

دیوار که پیش از این در ادبیات کشور ما نشان جدایی بود، به یمن وجود انسان های نیک اندیش این روزها معنای دیگری یافته و به نمادی از مهربانی و کمک به همنوع تبدیل شده است. اینکه اولین بار چه کسی و در کجا بانی این کار خیر شد و دیواری را به البسه ای […]

photo_2015-12-28_00-05-37

دیوار که پیش از این در ادبیات کشور ما نشان جدایی بود، به یمن وجود انسان های نیک اندیش این روزها معنای دیگری یافته و به نمادی از مهربانی و کمک به همنوع تبدیل شده است.

اینکه اولین بار چه کسی و در کجا بانی این کار خیر شد و دیواری را به البسه ای اختصاص داد که می توانست علاوه بر جان ، دل خیلی ها را گرم کند چندان مهم نیست چرا که او نیتی جز امداد و یاری نیازمندان نداشت؛ مهم این است که این کار پسندیده به مرور در شهرهای مختلف الگوبرداری شد و اکنون در شهر ساحلی انزلی نیز، این اقدام آغاز شده است.

موسسه اقدام کننده این کار خیر، همزمان با هفته وحدت حصاری را با همان پیام ساده و بی آلایش نیاز داری بردار ، نیاز نداری بگذار به امداد و نوع دوستی مردمان غیور و دریادل این شهر واقع در کرانه خزر اختصاص داد.

استادان و دانشجویان این مرکز آموزشی نخستین کسانی بودند که یاری رسان این کار خیر شدند و پس از آن، همسایه ها و کسانی که از طریق دنیای مجازی با خبر شده بودند، به این کار خیر پیوستند .

میلاد سلطانی آزاد معاون فرهنگی این موسسه آموزش عالی روز یکشنبه به ایرنا گفت: این کار نتیجه ایده جمعی از دوستان خیراندیش بود و با توجه به اینکه انزلی یک شهر پرباران است، کاوری برای پوشش روزهای بارانی تهیه شده است.

وی اظهار کرد: با وجود اینکه این اقدام از امروز شروع شد، ولی مردم استقبال خوبی نشان دادند و برخی حتی لباس های نو و مارک دار و بقیه نیز لباس های سالم و تمیز و اتوکشیده ، دستکش و کفش بچه گانه آورده اند .

در همین چند ساعات، این حصار مهربانی پر شد از لباس و چند نفری هم آمدند و آنچه نیاز داشتند، با خود بردند.

امید که با تلاش و نیک اندیشی همگان ، شرایطی در سرزمین پربرکتمان حاکم شود که همگان تنها نیازمند به خالق یکتا باشند./ایرنا

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.