رئیس دانشگاه جامع علمی‌ کاربردی گیلان خبر داد; تحصیل ۱۸ هزار دانشجو در مراکز علمی‌‌ کاربردی گیلان

به گزارش انزلی پرس به نقل از فارس، عباس صادقی ظهر امروز در جمع خبرنگاران به مناسبت سالروز تاسیس دانشگاه علمی‌ کاربردی اظهار کرد: این جلسه خبری به منظور معرفی اهداف و انگیزه‌های دانشگاه برگزار شده است.

وی سالروز تاسیس دانشگاه علمی‌ کاربردی را ۱۸ مهر عنوان کرد و ادامه داد: به دلیل تقارن با ایام محرم و تاسوعا و عاشورای حسینی و برنامه‌ریزی برای بزرگداشت سالروز تاسیس این دانشگاه، تشکیل جلسه مذکور به تعویق افتاد.

این مسؤول با اشاره به اینکه دانشگاه جامع علمی‌ کاربردی در سال ۷۳ با هدف کاربردی و مهارتی کردن رشته‌ها تاسیس شده است، افزود: مسؤولان این دانشگاه قصد داشتند از فضای مدرک‌گرایی خارج شده و یک الگوی صحیح در آموزش ارائه شود.

وی با بیان اینکه اکنون دانشگاه علمی‌ کاربردی گیلان ۱۸ هزار دانشجو دارد، تصریح کرد: بیش از ۲۲۰ کد رشته تحصیلی و یک‌هزار و ۵۰۰ نفر مدرس در اختیار دانشگاه علمی‌ کاربردی گیلان است.

صادقی به آمار فارغ‌التحصیلان دانشگاه مذکور اشاره کرد و یادآور شد: در سال‌های اخیر ۳۷ هزار نفر از مراکز دانشگاه علمی‌ کاربردی گیلان فارغ‌التحصیل شده‌اند.

وی بیش از ۷۰ درصد از دانشجویان مراکز علمی‌ کاربردی گیلان را شاغل دانست و گفت: واحد استانی دانشگاه علمی‌ کاربردی بیشتر درگیر نظارت بر عملکرد مراکز از جنبه‌های آموزشی و فرهنگی است.

رئیس دانشگاه جامع علمی‌‌ کاربردی گیلان اضافه کرد: با ۳۰ مرکز فعال علمی‌ کاربردی گیلان، جایگاه خوبی در کشور داریم و به‌زودی قرار است بحث رتبه‌بندی استان‌ها براساس شاخص‌ها مطرح شود.

به گفته وی اگر به استانداردها، شاخص‌ها و ابعاد کیفیت در دانشگاه‌ها توجه شود چاره کار برای برطرف شدن مشکلاتی از جمله بیکاری، اعتباربخشی به آموزش عالی و… پیدا می‌شود.

صادقی عدم استقبال از آموزش عالی را به دلیل مدرک‌گرایی دانست و خاطرنشان کرد: در دانشگاه‌ها باید به کارورزی‌ها و کاربینی‌ها توجه شود.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب در باره دانشگاه جامع علمی‌کاربردی فرمودند کسانی که از دانشگاه علمی‌ کاربردی فارغ‌التحصیل می‌شوند باید پنجه‌ای کارآمد داشته باشند.

رئیس دانشگاه جامع علمی‌‌ کاربردی گیلان با اشاره به اینکه تا رسیدن به دانشگاه جامع و کارساز فاصله داریم، متذکر شد: در تلاش هستیم تمام اهداف دانشگاه محقق شود

ایمان رسولی

پست بعدی

کاهش دما، بارندگی و وزش باد شدید در گیلان از فردا

ی آبان ۲ , ۱۳۹۵
به گزارش انزلی پرس, مازیار غلامی روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا بیان کرد: نقشه های هواشناسی نشان دهنده فعالیت سامانه ناپایدار و تقویت آن از فردا در منطقه است که بر این اساس ابرناکی، مه آلود بودن هوا، بارندگی و وزش باد (بعضی نقاط شدید) بینی می شود. […]