*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 2718
  • ۰۸ دی ۱۳۹۴ - ۸:۴۰
رشد ۴۸۵ درصدی ترانزیت موادنفتی از بندرگاه انزلی

رشد ۴۸۵ درصدی ترانزیت موادنفتی از بندرگاه انزلی

به گزارش انزلی پرس، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان از رشد ۴۸۵ درصدی ترانزیت نفتی از بندرگاه انزلی در فصل های بهار، تابستان و پاییز امسال خبر داد. سید علی نعیمی میزان ترانزیت مواد نفتی صورت گرفته طی مدت مشابه پارسال را ۲۹ هزار و ۳۲۱ تن و امسال را ۱۷۱ هزار و ۳۶۶ […]

به گزارش انزلی پرس، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان از رشد ۴۸۵ درصدی ترانزیت نفتی از بندرگاه انزلی در فصل های بهار، تابستان و پاییز امسال خبر داد.

سید علی نعیمی میزان ترانزیت مواد نفتی صورت گرفته طی مدت مشابه پارسال را ۲۹ هزار و ۳۲۱ تن و امسال را ۱۷۱ هزار و ۳۶۶ تن اعلام کرد.

وی تصریح کرد: بخش اعظم این مواد سوختی ترانزیتی از قزاقستان به بندرگاه انزلی وارد و پس از تخلیه به کشورهای همسایه به ویژه ترکیه و عراق ترانزیت می شود.

نعیمی خاطرنشان کرد : همچنین ترانزیت غیرنفتی در این بندرگاه که پارسال دو تن بود، امسال با رشد بسیار قابل توجه به دو هزار و ۹۹۰ تن رسید.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان با اشاره به انجام یک میلیون و ۵۵۸ هزار تن تخلیه و بارگیری طی ۹ ماه امسال اذعان کرد : این مقدار نسبت به دو میلیون و ۴۲ هزار و ۸۵۲ تن پارسال ۲۳ درصد کاهش یافته است.

نعیمی با اشاره به انجام ۸۵ هزار و ۵۸۱ تن صادرات از بندرگاه انزلی گفت : این میزان نسبت به ۴۱۸ هزار و ۳۲۳ تن صادرات صورت گرفته در مدت مشابه پارسال، ۷۹٫۵ کاهش نشان می دهد.

وی همچنین با اشاره به واردات ۲۶۲ هزار تن غلات شامل ۲۲۰ هزار تن گندم ، ۳۳ هزار تن جو و هشت هزار تن ذرت افزود: امسال توسط بخش خصوصی در زمینه ساخت سیلو و انبار مخازن روغن خوراکی به ارزش بیش از ۷۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری خواهد شد .

به گفته نعیمی، تاکنون قرارداد احداث یک باب سیلوی ۴۵ هزار تنی با سرمایه گذاران بخش خصوصی به امضا رسیده که با بهره برداری از این سیلوی غلات، حداکثر ظرف دو سال آینده ظرفیت تخلیه و بارگیری این محصول در بندرگاه انزلی به نحو چشمگیری افزایش خواهد یافت .

نعیمی یاداور شد: همچنین قرارداد احداث مخازن روغن خوراکی به حجم ۱۰ هزار تن و پنج انبار تخصصی در محوطه این بندرگاه با سرمایه گذاری بخش خصوصی به امضاء رسیده است .

وی افزود: تعداد کشتی های پهلو گرفته در فصل های بهار ، تابستان و پاییز پارسال در بندرگاه انزلی ۶۱۵ فروند و امسال در همین مدت ۵۶۴ فروند بود که حاکی از کاهش ۸٫۳ درصدی است.

نعیمی یادآور شد: همچنین تعداد کامیون های بارگیری شده در این بندرگاه طی ۹ ماه امسال ۶۶ هزار و ۶۹۸ دستگاه با ۲٫۱ درصد کاهش نسبت به ۶۸ هزار و ۱۱۵ دستگاه مدت مشابه پارسال بود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان مقدار کالای موجود در انبارها و محوطه بندرگاه انزلی را امسال ۱۸۰ هزار و ۸۳۳ تن با ۱۸٫۷ درصد کاهش نسبت به ۲۲۲ هزار و ۵۱۶ تن پارسال عنوان و آن را امیدبخش خواند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.