*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 7493
  • ۰۵ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۴
رضا مسرور خبر داد: اتمام احداث موج‌شکن شرقی بندر کاسپین تا پایان امسال

رضا مسرور خبر داد: اتمام احداث موج‌شکن شرقی بندر کاسپین تا پایان امسال

به گزارش خبرگزاری انزلی پرس به نقل از ایلنا، رضا مسرور پیش از ظهر امروز در جریان بازدید از روند احداث بندر کاسپین، تعداد روزهای طوفانی در دریای خزر را بسیار زیاد عنوان کرد و افزود: عمق آب در دهنه موج‌شکن شرقی ۱۲ متر و در دهنه غربی ۱۰ متر است. مدیرعامل سازمان منطقه آزاد […]

به گزارش خبرگزاری انزلی پرس به نقل از ایلنا، رضا مسرور پیش از ظهر امروز در جریان بازدید از روند احداث بندر کاسپین، تعداد روزهای طوفانی در دریای خزر را بسیار زیاد عنوان کرد و افزود: عمق آب در دهنه موج‌شکن شرقی ۱۲ متر و در دهنه غربی ۱۰ متر است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی از اتمام احداث موج‌شکن شرقی بندر کاسپین تا پایان امسال خبر داد و تصریح کرد: ۳۰۰ متر از موج‌شکن غربی باقی‌مانده و تا خردادماه سال ۹۶ به اتمام می‌رسد.

mr-masror-dar-shorae-farhangi-1393-09-02

مسرور با بیان اینکه مصالح مورد نیاز احداث موج‌شکن‌های بندر کاسپین را از لوشان ۱۳۸ کیلومتری بندر انزلی تأمین می‌کنیم،خاطرنشان کرد: روزانه پنج تا شش هزار تن برای هر کدام از موج‌شکن‌ها مصالح تامین می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بندر کاسپین با رویکرد صادرات‌محور در حال احداث است، گفت: بندر مذکور در راستای صادرات به روسیه و کشورهای دیگر طراحی شده است.

مسرور به عملیات اجرایی احداث پنج پست اسکله در بندر کاسپین اشاره کرد و بیان داشت: بخش خصوصی در احداث پست‌های اسکله مذکور ورود کرده و ۳۰۰ میلیارد تومان آورده دارد.

وی به احداث پست‌های اسکله کانتینری و فله در بندر کاسپین اشاره کرد و افزود: بندر کاسپین دارای ۵۰۰ هکتار پسکرانه است و یکی از ویژگی‌های این بندر محسوب می‌شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با بیان اینکه احداث ۲۲ پست اسکله در بندر کاسپین طراحی شده است، گفت: ۱۵ میلیون تن ظرفیت تخلیه و بارگیری پست‌های اسکله مذکور برآورد شده است.

وی با اشاره به اینکه آبخور پست‌های اسکله بندر کاسپین ۱۰ متر است، گفت: احداث برج مراقبت و دیگر بخش‌های بندر کاسپین با استفاده از توان بخش خصوصی انجام می‌شود.

مسرور فاصله بین موج‌شکن‌های شرقی و غربی را ۲ هزار و ۶۰۰ متر عنوان کرد و گفت: امکان تخلیه و بارگیری کشتی‌های ۱۰۰ هزار تنی در بندر کاسپین وجود دارد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.