*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 12497
  • ۰۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۲
رودخانه‌های آلوده استان تهدیدی جدی برای حیات تالاب بین‌المللی انزلی

رودخانه‌های آلوده استان تهدیدی جدی برای حیات تالاب بین‌المللی انزلی

برای کاهش اثرات مخرب رودخانه‌های آلوده‌ای که به این تالاب سرازیر می‌شوند از جمله گوهررود و زرجوب باید ایجاد فاضلاب مدرن در شهر رشت و حتی صومعه‌سرا در دستور کار قرار گیرد.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان: رودخانه‌های آلوده استان تهدیدی جدی برای حیات تالاب بین‌المللی انزلی است

به گزارش انزلی پرس و به نقل از خبرگزاری تسنیم، احمد دنیامالی مدرن‌سازی بخش کشاورزی استان گیلان و ایجاد سیستم‌های گلخانه‌ای در آن را لازم و ضروری خواند و اظهار داشت: جلگه گیلان قابلیت تأمین امنیت غذایی کشور را دارد و حتی با تولید مازاد می‌تواند به کشورهای حوزه اوراسیا صادرات هم داشته باشد.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان تولید ۴ تا ۵ تن محصول در هر هکتار را موضوعی که برای این استان به هیچ عنوان زیبنده نیست تلقی کرد و ابراز داشت: اعطای تسهیلات لازم برای مدرن‌سازی بخش کشاورزی و رفتن به سمت تولیدات استاندارد از جمله مؤلفه‌هایی است که اجرای آن در استانی نظیر گیلان عواید بسیار زیادی دارد.

دنیامالی صادرات ۶۰۰ میلیون دلاری کالا و واردات ۸۰۰ میلیون دلاری برخی از محصولات توسط استان گیلان در سال گذشته را مورد توجه قرار داد و عنوان کرد: باید سازوکارها در بخش صادرات و واردات کالا به شکلی تنظیم شود که بخش زیادی از سود و عواید این تجارت به سمت استان گیلان و مردم آن سوق داده شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس ضرورت تکمیل راه‌آهن قزوین – رشت و اتصال آن به بندرانزلی، منطقه آزاد و آستارا را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: برای موفقیت در حوزه ترانزیت کالا و تجارت و بازرگانی به حمل و نقل ارزان‌قیمت نیاز داریم بنابراین باید مناطق مختلف کشور از جمله استان گیلان به خطوط ریلی متصل شوند.

وی پیشرفت فیزیکی پروژه کنارگذر انزلی را قابل قبول ندانست و با بیان اینکه وی جهت تسریع در ساخت این طرح با مجموعه وزارت راه و شهرسازی گفت‌وگوهای زیادی انجام داده است اظهار داشت: بخش عظیمی از ساخت ابنیه این پروژه باقی مانده است از طرفی مقرر شد ۵ هزار تن میله‌گرد مورد نیاز طرح به‌زودی تهیه شود.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متغیرهای بیرونی به شدت تالاب بین‌المللی انزلی را تهدید می‌کند خاطرنشان کرد: برای کاهش اثرات مخرب رودخانه‌های آلوده‌ای که به این تالاب سرازیر می‌شوند از جمله گوهررود و زرجوب باید ایجاد فاضلاب مدرن در شهر رشت و حتی صومعه‌سرا در دستور کار قرار گیرد.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان از پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصدی تصفیه‌خانه بندرانزلی خبر داد و با اشاره به اینکه طرح نجات تالاب بین‌المللی انزلی به صورت ملی در حال پیگیری است تصریح کرد: استادیوم تختی بندرانزلی فرسوده شده و لازم بود یک استادیوم جدید برای شهر ساخته شود اما متأسفانه بازسازی آن عملیاتی شد. 

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی تخصیص اعتبارات ملی برای بازسازی استادیوم تختی را از جمله مواردی که در راستای بهره‌برداری هر چه زودتر طرح باید محقق شود تلقی کرد و ابراز داشت: با رایزنی‌هایی که انجام شده فعلاً چیزی حدود ۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه بازسازی استادیوم تختی انزلی در نظر گرفته شد. 

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

لطفا به سوال امنیتی پاسخ دهید *