جمعه ۰۳ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۴
 |  ۱۴/ اسفند/ ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۰
  |   نظرات: بدون نظر
117 views بازدید

رونمایی از کتاب ” آبکنار بندرانزلی و تحرکات اجتماعی ۱۳۳۲ – ۱۳۲۲ ” به قلم سروش ملت پرست

به گزارش وب سایت خبری تحلیلی انزلی پرس ، کتاب ” آبکنار بندرانزلی و تحرکات اجتماعی ۱۳۳۲ – ۱۳۲۲ ” به قلم سروش ملت پرست منتشر شد .

توضیحات : جامعه روستایی آبکنار بندرانزلی،در مقطع تاریخی ۱۳۳۲-۱۳۲۲به میزان فوق‌العاده‌ای  به سمت آرمان و اندیشه‌های بلشویسم گرایش  یافته و تأثیرات روانی، تهییجی و انگیزه‌بخش ناشی از شعارهای عدالت خواهانه بلشویسم  میان آبکناری‌ها در افزایش تحرکات اجتماعی و بسیج اجتماعی اهالی آبکنار عینیت می‌یابد.
چرایی و چگونگی این تحرکات اجتماعی مبحث کلی این کتاب است و اینکه آیا مجموعه تحرکات  و فعالیت‌های اجتماعی صورت گرفته در دهه یادشده  –ناشی از رویکرد مثبت آبکناری‌ها به این دست از اندیشه‌های مهاجر و تا حدی بومی شده ،منجر به تغییر –تحولات مثبت اجتماعی-فرهنگی-اقتصادی و…. در منطقه گشت یا خیر؟…هرچند در بدو امر،ایجاد آگاهی،ذهنیتی نوین و میل به ترقی خواهی به‌جای محصورشدن مستمر و نسل در نسل در یکسری باورهای نادرست و کلیشه‌ها و عادت کردن  به محرومیت‌ها و بدیهی شمردنشان، می‌بایست مهم‌ترین و مؤثرترین دستاورد این چالش‌های فرهنگی-اجتماعی و تحرکات اجتماعی حاصل آن  تلقی شود.

این کتاب از نوروز ۱۳۹۷ در بندرانزلی قابل دسترس عموم خواهد بود .


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

تلویزیون اینترنتی انزلی پرس
آخرین اخبار
منو سایت
دسته بندی
آمار بازدید:

بازدید امروز: 27 بازدید

بازدید دیروز: 3580 بازدید

بازدید کل : 9588575 بازدید

افراد آنلاین: 2 نفر

انزلی , اخبارانزلی , ملوان , بندرانزلی , گیلان , ملوان انزلی , گردشگری انزلی , منطقه آزاد انزلی , آبکنار , تالاب انزلی , بندر انزلی , انزلی چی