*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 8844
  • ۲۶ دی ۱۳۹۶ - ۵:۰۰
سرتیپ تقی خانی خبر از خسارت جدی ناوشکن دماوند داد

سرتیپ تقی خانی خبر از خسارت جدی ناوشکن دماوند داد

ناوشکن دماوند با طول ۱۰۰ متر و وزن ۱۳۰۰ تن به عنوان بزرگترین ناو جنگی ایران در دریای کاسپین معروف است . به گزارش وب سایت خبری تحلیلی انزلی پرس ، بیستم دی ماه سال جاری خبری در رسانه ها منتشر گردید که ” ناوشکن دماوند ” در هنگام ورود به محوطه بندر به موج […]

ناوشکن دماوند با طول ۱۰۰ متر و وزن ۱۳۰۰ تن به عنوان بزرگترین ناو جنگی ایران در دریای کاسپین معروف است .

به گزارش وب سایت خبری تحلیلی انزلی پرس ، بیستم دی ماه سال جاری خبری در رسانه ها منتشر گردید که ” ناوشکن دماوند ” در هنگام ورود به محوطه بندر به موج شکن برخورد کرده است .

بر اساس این گزارش ، خیلی زود تصاویر و ویدئوهای مربوط به این حادثه در رسانه ها و صفحات مجازی همچون ” صفحه اینستاگرام انزلی پرس ” منتشر گردید که نشان می داد این خبر صحت دارد .

خبرهای اولیه حکایت از آن داشت که بر اثر این اتفاق دو تکاور نیروی دریایی به شهادت رسیده اند که این خبر نیز پس از چند ساعت از سوی فرماندهان منطقه چهارم نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران تایید شد .

 

ناوشکن دماوند

ناوشکن دماوند

 

اما داستان برخورد این ناوشکن با موج شکن انزلی چه بود ؟

خبرنگار انزلی پرس این موضوع را با یکی از کارشناسان دریایی مطرح نمود و ایشان در جواب خبرنگار ما عنوان نمود : نمی توان به طور دقیق اظهار نظر نمود اما آنچه که مشخص است طوفانی بودن دریا سبب تکان های شدید در ناو شکن شده و همین امر نیز سبب قطع شدن سیستم های کنترل برقی دماوند شده است و پس از قطع سیستم های کنترلی شدت جریان آب ناوشکن را به سمت موج شکن هدایت کرده است .

پیش از این طی اظهار نظر یکی از مقامات مسئول عنوان شده بود که ناوشکن دماوند خسارت های جزئی دیده است اما عصر روز گذشته سرتیپ دوم شاهین تقی خانی سخنگوی ارتش جمهوری اسلامی ایران در مصاحبه ای عنوان کرد که برآوردهای اولیه اشتباه بوده و ” ناوشکن دماوند ” نیاز به تعمیر و بازسازی اساسی دارد .

همچنین سرتیپ تقی خانی عنوان کرده است که جستجو برای یافتن دو تکاور مفقود شده در آب همچنان به صورت شبانه روزی ادامه دارد.

1 دیدگاه

  1. چقدر بد