تلویزیون اینترنتی انزلی پرس

سهم ۵۰ درصدی بندرانزلی در تخلیه و بارگیری دریای کاسپین

به گزارش انزلی پرس و به نقل از فارس،حسین چراغی مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان عصر امروز در نشست تخصصی با معاونین این اداره کل با اشاره به رشد ۵ درصدی جذب بازار دریای خزر در خردادماه اظهار کرد: بااینکه تنها ۱۳ روز از خردادماه گذشته است شاهد تخلیه و بارگیری ۷۰ هزار و ۸۶۴ تن کالا در بندرانزلی بودیم.

وی افزود: این میزان معادل ۵۰ درصد کل حجم تخلیه و بارگیری کالا در بندرها شمال کشور است که در مدت مشابه سال گذشته شاهد رشد ۵ درصدی سهم بازار خزر در بندرانزلی بودیم.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان بابیان اینکه در سال ۹۶ بیش از ۳۷۰ هزار تن کالا در بندرانزلی تخلیه و بارگیری شده است افزود: در دو ماه اخیر سهم حجم و تناژ کالای بندرانزلی از سایر بندرها شمالی کشور بیشتر بوده است.

چراغی بابیان اینکه به دنبال افزایش سهم بازار از طریق جذب کالاهای جدید هستیم گفت: علیرغم منفی بودن ۳۳ درصدی حمل‌ونقل دریایی کالا در دریای خزر، سهم بازار بندر انزلی حفظ‌شده و در حال ارتقا آن هستیم.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان افزود: رشد ۲۲۱ درصدی کالاهای ترانزیت مواد نفتی با تناژ ۲۶ هزار ۹۴۴، شامل بنزین و گازوئیل در طی ماه‌های فروردین و اردیبهشت به مقصد کشور عراق و همچنین رشد ۲۱ درصدی کالای کانتینری از نمونه‌های بارز و پیشتاز بودن این بندر فعال در شمال کشور است.

وی بابیان اینکه بندرانزلی دارای رتبه سوم در زمینه تخلیه کالا در بین بندرها جنوب و شمال کشور است گفت: بندرانزلی که سهم ارزنده و به سزایی در تأمین مواد اولیه کارخانجات فولاد و همچنین صنایع چوب را دارا است و در بین شاخص‌های عملیاتی سازمان بندرها و دریانوردی، اداره کل بندرها و دریانوردی استان گیلان جایگاه سوم را در خصوص ایجاد ارزش‌افزوده احراز کرده است.
One thought on “سهم ۵۰ درصدی بندرانزلی در تخلیه و بارگیری دریای کاسپین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.