*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 1638
  • ۰۹ شهریور ۱۳۹۴ - ۴:۱۰
سه پروژه دریایی در انزلی افتتاح شد

سه پروژه دریایی در انزلی افتتاح شد

به گزارش انزلی پرس،همزمان با هفته دولت، عصر شنبه سه پروژه پایانه، موج شکن و اسکله مسافری دریایی در انزلی با حضور وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور و جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی افتتاح شد. طول موج شکنی که عصر امروز به بهره برداری رسید در مجموع شامل سه هزار متر […]

1812929

به گزارش انزلی پرس،همزمان با هفته دولت، عصر شنبه سه پروژه پایانه، موج شکن و اسکله مسافری دریایی در انزلی با حضور وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور و جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی افتتاح شد.

طول موج شکنی که عصر امروز به بهره برداری رسید در مجموع شامل سه هزار متر است که در بخش شرقی از یک هزار و ۳۴۴ متر و در بخش غربی از یک هزار و ۶۹۰ متر طول برخوردار است که با بهره برداری از این موج شکن،  به مساحت حوضچه انزلی ۸۰ هکتار افزوده شد.  

با ساخت این موج شکن و حوضچه، توان تخلیه و بارگیری کالا در بندر انزلی ۲۵ تا ۳۰ درصد افزایش یافت.

همچنین از دیگر پروژه های دریایی هفته دولت که در انزلی به بهره برداری رسید،  پایانه مسافری شامل طبقه همکف به مساحت ۶۵۹ مترمربع، طبقه اول شامل ۴۱۱ مترمربع و سالن انتظار به مساحت ۶۸۰ متر مربع است که به همراه بهره برداری از اسکله مسافربری به طول ۱۰۴ متر و عرض ۳۰ متر،  رونق گردشگری دریایی را در بندر انزلی در کنار ترانزیت کالا به ارمغان می آورد.

 این پروژه ها با اعتباری بالغ بر یک هزار و ۲۲۱ میلیارد ریال از محل اعتبارات سازمان بنادر و دریانوردی کشور به مرحله بهره برداری رسیده است.