*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 12920
  • ۰۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۶
شهرهای گیلان اقدام مؤثری برای تأمین درآمد پایدار انجام نداده اند

شهرهای گیلان اقدام مؤثری برای تأمین درآمد پایدار انجام نداده اند

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان؛ هیچ کدام از شهرهای استان گیلان در زمینه تأمین منابع پایدار درآمدزا، اقدام مؤثری انجام نداده اند.

شهرهای گیلان اقدام مؤثری برای تأمین درآمد پایدار انجام نداده اند

به گزارش انزلی پرس و به نقل از خبرگزاری مهر، علی اوسط اکبری مقدم معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری گیلان در جلسه معارفه شهردار بندرانزلی اظهار کرد: امروز مدیریت شهری با چند چالش مواجه است که یکی از مهمترین آن تأمین منابع مالی است.

وی با اشاره به تحریم‌های ظالمانه دشمنان نظام و فشارهای اقتصادی بر کشور به عنوان یکی از چالش‌های تأمین منابع دولتی، افزود: هیچکدام از شهرهای استان گیلان در حوزه تأمین منابع پایدار اقدام مؤثری را نداشتند.

اکبری مقدم تصریح کرد: برخی از شهرداری‌ها اقداماتی را در راستای تأمین درآمد پایدار انجام داده‌اند اما این امر مغفول ماند و در نهایت به تأمین منابع مدیریت شهری منتج نشده و نقش خود را به درستی ایفا نکرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان با بیان اینکه بیش از ۳۰ درصد از منابع مالی شهرداری‌ها وابسته به کمیسیون ماده ۱۰۰ است، گفت: متأسفانه شهرداران ناچار هستند برای تأمین منابع مالی خود از این ظرفیت بهره ببرند.

اکبری مقدم تاکید کرد: انزلی یکی از شهرهای استان است که شورای شهر آن تنش‌های کمتری داشته و امروز نیازمند آن هستیم که با تعامل، خدماتی را که برای توسعه مدیریت شهری نیاز بوده و در راستای ارتقای این شهر نقش دارد، انجام شود.

وی با اشاره به وجود مشکلات فراوان در زمینه افزایش حریم تالاب انزلی، ادامه داد: با وجود برگزاری جلسات متعدد در سطح کلان کشور در ریاست جمهوری و راه و شهرسازی و وزارت نیرو و وزارت کشور هنوز نتیجه‌ای حاصل نشده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان با تاکید بر تسریع در تعیین تکلیف حرایم تالاب و ساحل دریا، گفت: متأسفانه بندرانزلی با چند گانگی مشکلات دست به گریبان است و باید مشکلات حریم تالاب و دریا هرچه سریع‌تر مرتفع شود.

وی با بیان اینکه با وجود حرایم تالاب و دریا نباید همه مشکلات را به گردن شهرداری انداخت، گفت: اینکه بندرانزلی در حال حاضر دارای طرح جامع و تفضیلی است و به عنوان قانون بالادستی تا زمانی که طرحی جایگزین آن نشده باید از آن پیروی شود.

وی با بیان اینکه بعد از نهایی شدن طرح تفصیلی برای انعکاس درست مشکلات باید یک تیم متخصص بر روی آن متمرکز شود، افزود: انتظار می‌رود بدون در نظر گرفتن سلایق شخصی، کارها در مدیریت شهری بر مبنای آنچه که در طرح تفضیلی وجود دارد انجام و مغایرت‌ها در کمیسیون ماده ۵ مصوب شود.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

لطفا به سوال امنیتی پاسخ دهید *