جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۷:۴۸
 |  ۲۸/ مهر/ ۱۳۹۵ - ۲:۵۱
  |   نظرات: دیدگاه‌ها برای شهری آسیب پذیر به نام انزلی ! بسته هستند
بازدید

شهری آسیب پذیر به نام انزلی !

به گزارش انزلی پرس،سالهاست که انزلی از لحاظ زیرساخت و تجهیزات تقریبا در همه بخش ها دچار مشکلات و نواقص بسیاری است و هر مدیر و شهرداری هم که بر مسند قدرت قرار می گیرد در ابتدا وعده های دلنشینی ارائه می کند اما در نهایت خروجی فعالیت های چند ساله آنها در این مورد به خصوص عملا صفر می باشد !

انزلی به دلیل ساحلی بودن همواره در معرض خطرات و رخداد های طبیعی و غیر طبیعی قرار دارد. وقوع طوفان ، باد ، سیل ، باران و برف به واسطه موقعیت جغرافیایی انزلی رخدادهایی اجتناب ناپذیر است که شهروندان انزلی هر ساله با آن دست به گریبان هستند و مسئولین چنین شهر حادثه خیز هم باید همواره این شهر را از لحاظ زیرساخت آماده بروز چنین حوادثی نمایند .

در طی حدودا ۱۰ سال گذشته انزلی دو برف سنگین را پشت سر گذاشته است ، که در هر دو مورد عدم وجود تجهیزات پیشرفته سبب بروز مشکلات فراوانی برای شهروندان این شهر شده است ، بارش شدید باران و آب گرفتگی معابر در طی سالهای اخیر عدم وجود زیرساخت در حوزه آب و فاضلاب را به خوبی نشان می دهد و از سویی دیگر وزش بادهای شدید و تخریب اموال عمومی در طی سالهای اخیر، دیگر به امری عادی برای شهروندان انزلی تبدیل شده است !

همه موارد مذکور نشان می دهد که شهرداری انزلی با همه پتانسیل های عظیم اقتصادی موجود بسیار فقیر است و افرادی که این شهر را مدیریت می کنند در این حوزه افرادی ناکارآمد هستند که توانایی تامین نیاز های حداقلی شهر انزلی را نداشته و نمی توانند در نوسازی و به روز رسانی زیرساخت های شهر قدمی کوچک بردارند .

روز گذشته وزش باد شدید و بارش باران سبب شد حوادثی در شهرمان انزلی رخ دهد ، صبح دوشنبه یک درخت روی یک دستگاه خودرو ۲۰۶ سقوط کرد که متاسفانه خساراتی به خودرو مذکور وارد نمود ، عصر دوشنبه نیز یک دستگاه خودرو ۲۰۶ با ۳ سرنشین به دلیل بی دقتی رانند به بلوار کوچکی که اخیرا در انتهای خیابان شهدای شمالی به سمت خیابان پاسداران ساخته شده است برخورد نموده و در این حادثه خودرو مربوطه واژگون شد ، در حادثه دیگری که غروب دوشنبه در ساحل قو رخ داد سقف یک واحد مسکونی چهارطبقه دچار حریق شد که در این حادثه علاوه بر اینکه خساراتی به ساختمان مذکور وارد شد سه تن از نیروهای جان برکف آتش نشانی بندرانزلی نیز به دلیل سقوط از روی شیروانی و همچنین دود گرفتگی راهی بیمارستان شدند .

همه این حوادث نشان می دهد که انزلی نیاز به تجهیزات و زیرساخت های به روز شده دارد ، اکنون سازمان مدیریت بحران شهرمان انزلی نیاز به تجهیزات به روزتری برای مواقع بحرانی دارد ، ماشین آلات و تجهیزاتی که در زمان بحران برف یا باران به کمک شهروندان انزلی آمده و از آنها و اموالشان در برابر رخدادهای به وجود آمده محافظت نماید ، همچنین نیروهای جان برکف سازمان آتش نشانی بندرانزلی به دلیل سوء مدیریت در این سازمان و کمبود امکانات و تجهیزات برای مهار آتش با سختی و مشقت فراوانی به وظایف خود عمل می کنند و گاها در نبود امکانات پیشرفته مهار آتش مورد مواخذه شهروندان قرار می گیرند .

شهروندان انزلی درخواست های به حق خود را از مسئولین شهر طلب می کنند و این مسئولین شهرمان هستند که باید برای نوسازی زیرساخت های شهر آسیب پذیرمان حقوق مردم را از مسئولان بالادستی مطالبه نمایند .

باد و باران از راه رسیده و اکنون وقت آن است که بار دیگر هشدار دهیم که پیش از وقوع بحران های احتمالی بهتر است آمادگی مقابله با رخداد های طبیعی و غیر طبیعی را داشته باشیم ، هشداری که اگر از سوی مسئولان شهرمان جدی گرفته نشود قطعا روزهای پر تنش و پر حادثه ای برای آنان به همراه خواهد آورد .

اسماعیل راد – انزلی پرس


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

نظرسنجی

از عملکرد ملوان در فصل نقل و انتقالات رضایت دارید ؟

View Results

Loading ... Loading ...
تلویزیون اینترنتی انزلی پرس
آخرین اخبار
منو سایت
دسته بندی
آمار بازدید:

بازدید امروز: 1175 بازدید

بازدید دیروز: 3842 بازدید

بازدید کل : 9319594 بازدید

افراد آنلاین: 0 نفر

انزلی , اخبارانزلی , ملوان , بندرانزلی , گیلان , ملوان انزلی , گردشگری انزلی , منطقه آزاد انزلی , آبکنار , تالاب انزلی , بندر انزلی , انزلی چی