جمعه ۰۳ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۳
 |  ۲۹/ دی/ ۱۳۹۶ - ۸:۳۸
  |   نظرات: دیدگاه‌ها برای شکل گیری کمیته بازی ها و ورزش کودکان در بندرانزلی بسته هستند
148 views بازدید
کمیته بازی و ورزش کودکان انزلی

شکل گیری کمیته بازی ها و ورزش کودکان در بندرانزلی

کمیته بازی ها و ورزش کودکان بندرانزلی در مرداد ماه سال جاری موفق به برگزاری همایشی بزرگ تحت عنوان ” همایش بزرگ بازی و ورزش کودکان ” در محل طرح ساحلی خیابان پاسداران بندرانزلی شد.

به گزارش وب سایت خبری تحلیلی انزلی پرس ، در سالهای نچندان دور کودکان و نوجوانان برای پر کردن اوقات فراغت و سرگرمی ، در پارک ها ، کوچه ها و محله ها گرد هم می آمدند و با انجام بازی هایی نظیر گل کوچک ، دوچرخه سواری ، اشتندو و قایم موشک و بازی هایی نظیر آنها به صورت گروهی و در کنار هم به سپری کردن لحظاتی شاد و خاطره انگیز می پرداختند.

دیری نگذشت که با ورود دستگاه های گیم کامپیوتری نظیر سگا ، میکرو و نسل اول پلی استیشن ، شکل بازی کودکان دچار تغییراتی شد و از حالت فیزیکی به بازی های کامپیوتری و بدون تحرک تبدیل شد ، اما به دلیل گران بودن این دستگاه های بازی در آن زمان و فراگیر نشدن آنها هنوز دور هم جمع شدن ها سر جای خود برقرار بود ، اینجا کلوپ های بازی های کامیپوتری بودند که کودکان و نوجوانان را گرد هم می آوردند تا ساعاتی در کنار هم به تفریح و بازی مشغول شوند.

دز انزلی کلوپ هایی نظیر : سونی ، بیژن ، فرهاد ، عمو سعید و … از معروف ترین کلوپ های بازی کامپیوتری بودند که قطعا خیلی از شماها از بازی کردن در آن مکان ها خاطرات خوبی در ذهن خود دارید.

اما هر چه که جلوتر آمدیم تغییرات در نوع بازی کودکان بیشتر از قبل قابل لمس شد تا جایی که امروز دیگر تقریبا همه کودکان دسترسی به دستگاه بازی نظیر ، انواع پلی استیشن ها ، ایکس باکس ها ، دستگاه های بازی نینتندو و از همه مهمتر بازی هایی قابل اجرا بر روی پلتفرم موبایل و تبلت را درند.

این روزها به دلیل مشکلات عدیده اقتصادی دیگر پدرها و مادرها همچون گذشته حوصله وقت صرف کردن برای بازی با کودکان خود را ندارند ، به همین دلیل با خریدن دستگاه بازی و یا خرید یک تبلت برای فرزند خود سعی می کنند آنها را با این دستگاه ها سرگرم کنند تا خود نیز بتوانند به استراحت بپردازند، اتفاقی که سبب شده دنیای کودکانه فرزندانمان دچار تغییرات اساسی شود و دیگر شاهد آن دور هم جمع شدن ها و انجام بازی های کودکانه گروهی در کوچه ها و محله های شهرمان انزلی نباشیم .

کمیته بازی و ورزش کودکان انزلی

کمیته بازی و ورزش کودکان انزلی

این تغییرات و اتفاقات سبب شد کمیته ای تحت عنوان ” کمیته بازی ها و ورزش کودکان ” شکل بگیرد .

بر اساس گزارش خبرنگار انزلی پرس ، در بندرانزلی گروهی با مدیریت خانم آیناز نظری ( رئیس ) سعید جابری ( نائب رئیس ) خانم شیرین عطایی ( روابط عمومی ) خانم سفید کار ، خانم دلیر و آقای علی شیرزاد (کمیته آموزش ) موفق شدند تا ” کمیته بازی ها و ورزش کودکان بندرانزلی ” را با حمایت سرپرست اداره ورزش و جوانان و رئیس اداره ورزش های همگانی بندرانزلی راه اندازی کنند .

آنچه که اهداف اصلی این کمیته عنوان شده ، دور کردن کودکان از فضای مجازی و بازی های کامپیوتری و سوق دادن آنها به سمت ورزش و بازی در محیط واقعی است.

مدیران این کمیته معتقدند ، این روزها پدرها و مادرها باید بیش از گذشته برای تربیت کودکان خود وقت صرف کنند و صرفا فرستادن این کودکان و نوجوانان به کلاس های نقاشی و یا زبان خارجه نمی تواند به تنهایی سبب شکوفایی استعداد های این کودکان شود و همچنین رها کردن این کودکان در فضای مجازی و دنیای بازی های کامپیوتری ممکن است مسیر زندگی آنها را در آینده با خطراتی جبران ناپذیر تهدید کند.

این کمیته در مرداد ماه سال جاری موفق به برگزاری همایشی بزرگ تحت عنوان ” همایش بزرگ بازی و ورزش کودکان ” در محل طرح ساحلی خیابان پاسداران بندرانزلی شد که این همایش مورد توجه بسیاری از خانواده های انزلی چی قرار گرفت.

امیدواریم با حمایت چنین کمپین هایی از سوی مسئولان شهر بندرانزلی مقدمات برای فعالیت مستمر این کمیته در شهرستان بندرانزلی فراهم شود.

جهت دریافت آخرین اخبار و اطلاعات مرتبط با این کمیته در بندرانزلی به ( صفحه اینستاگرام ) این کمیته مراجعه نمایید.

در پایان تصاویری از برگزاری ” همایش بزرگ بازی و ورزش کودکان بندرانزلی ” را در اختیار شما مخاطبین گرامی این رسانه قرار خواهیم داد.

 

اختصاصی انزلی پرس /


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

تلویزیون اینترنتی انزلی پرس
آخرین اخبار
منو سایت
دسته بندی
آمار بازدید:

بازدید امروز: 23 بازدید

بازدید دیروز: 3580 بازدید

بازدید کل : 9588571 بازدید

افراد آنلاین: 0 نفر

انزلی , اخبارانزلی , ملوان , بندرانزلی , گیلان , ملوان انزلی , گردشگری انزلی , منطقه آزاد انزلی , آبکنار , تالاب انزلی , بندر انزلی , انزلی چی