*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 1138
  • ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۵:۵۴
صدور قبض های برق دو میلیونی !

صدور قبض های برق دو میلیونی !

به گزارش انزلی پرس، یک مقام مسئول در وزارت نیرو با تشریح دلایل صدور قبوض نجومی برق تابستانی با ارقام بالای ۲ میلیون ریال نسبت به افزایش بار مالی قبوض با استفاده از کولرهای گازی در برخی کلانشهرها هشدار داد. احمدرضا توکلی در گفتگو با مهر با بیان اینکه متوسط مصرف برق و انرژی کولرهای […]

1742523

به گزارش انزلی پرس، یک مقام مسئول در وزارت نیرو با تشریح دلایل صدور قبوض نجومی برق تابستانی با ارقام بالای ۲ میلیون ریال نسبت به افزایش بار مالی قبوض با استفاده از کولرهای گازی در برخی کلانشهرها هشدار داد.

احمدرضا توکلی در گفتگو با مهر با بیان اینکه متوسط مصرف برق و انرژی کولرهای گازی و یا اسپیلت‌ها ۴ برابر میزان مصرف کولرهای آبی است، گفت: به تمامی مشترکان در شهرهایی همچون تهران، اصفهان، شیراز و مشهد که دارای آب و هوای گرم خشک هستند، توصیه می شود که از کولرهای گازی استفاده نکنند.

مجری طرح‌‌های بهینه‌‌سازی مصرف انرژی در سازمان بهره‌وری انرژی با اعلام اینکه استفاده از کولرهای گازی در شهرهای گرم و خشک اصلا دارای توجیه اقتصادی برای مشترکان برق نیست، تصریح کرد: بر این اساس استفاده از کولرهای گازی صرفا در شهرهایی با آب و هوای مرطوب و شرجی توصیه می‌شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه در شهرهایی با آب و هوای گرم و خشک همچون تهران استفاده از کولرهای آبی پاسخگوی نیاز مشترکان است، اظهار داشت: براساس برآوردهای انجام شده هم اکنون متوسط مصرف برق کولرهای گازی در مقایسه با کولر آبی حدود ۴ برابر است.

وی با یادآوری اینکه استفاده از کولرهای گازی و اسپیلت به ویژه در ساعات پیک مصرف منجر به افزایش بار مالی قبوض برق می‌شود، بیان کرد: در هر دوره صدور صورتحساب برق مشترکان خانگی بار مالی استفاده از کولرهای آبی شاید به ۷۰ هزار تومان هم نرسد.

توکلی افزود: اما استفاده از کولرهای گازی در هر دوره مصرف بار مالی بیش از ۲۰۰ هزار تومانی را به قبوض برق مشترکان خانگی تحمیل می‌کند.

مجری طرح‌‌های بهینه‌‌سازی مصرف انرژی در سازمان بهره‌وری انرژی ایران با بیان اینکه استفاده از دستگاه‌های سرمایشی به ویژه کولر گازی در ساعات پیک منجر به محاسبه تصاعدی قیمت برق مشترکان می‌شود، خاطرنشان کرد: از این رو صرفا کولرهای گازی هزینه و بار مالی قبوض برق مشترکان خانگی را بیش از ۴ برابر افزایش می‌دهد.

برچسب ها