*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 1635
  • ۰۹ شهریور ۱۳۹۴ - ۴:۰۸
ظرفیت فعالیت بندری در دریای خزر به ۲۵میلیون تن افزایش می یابد

ظرفیت فعالیت بندری در دریای خزر به ۲۵میلیون تن افزایش می یابد

به گزارش انزلی پرس، به نقل از مهر،عباس احمد آخوندی در مراسم بهره برداری از سه پروژه دریایی در انزلی که عصر شنبه برگزار شد با اشاره به اینکه ایران نقش بسیار مهمی در توسعه و آبادانی منطقه دارد، اظهار کرد: با قدرت و توان موجود می توانیم علاوه بر فراهم کردن رفاه و آسایش برای مردم کشورمان، برای […]

1812972

به گزارش انزلی پرس، به نقل از مهر،عباس احمد آخوندی در مراسم بهره برداری از سه پروژه دریایی در انزلی که عصر شنبه برگزار شد با اشاره به اینکه ایران نقش بسیار مهمی در توسعه و آبادانی منطقه دارد، اظهار کرد: با قدرت و توان موجود می توانیم علاوه بر فراهم کردن رفاه و آسایش برای مردم کشورمان، برای منطقه نیز ثبات و توسعه ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه کشوری که ادعای قدرت دارد باید به مسئولیت هایش نیز توجه کند،  افزود: جمهوری اسلامی ایران هم در جنگ تحمیلی و هم در مذاکرات هسته ای ثابت کرد که علاوه بر برخورداری از منطق قوی، علاقمند به استفاده از زبان گفتگو نیز است.

آخوندی با تاکید بر اینکه از ثبات موجود می توان حداکثر استفاده را در جهت توسعه بکار برد، گفت: استقرار شبکه اقتصادی در جهت توسعه و رونق آن،  از ایجاد زیربناها مهمتر است.

وی به افزایش ظرفیت فعالیت بندری تا ۲۵ میلیون تن اشاره کرد و افزود: استفاده از انواع زیربناهای نرم افزاری، سیستم های بانکی، حقوقی و گمرکی از نکات مهم برای سهولت در امر تجارت و کمک به توسعه اقتصادی در کشور است.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: با استفاده از فضای موجود بین المللی و با نگاه بین قاره ای باید از طریق دریای خزر، بین شبه قاره هند و کشورهای آسیای میانه ارتباط برقرار کنیم.

آخوندی با بیان اینکه علاوه بر زیرساخت ها باید بخش نرم افزاری بنادر نیز فعالتر شود، اظهار کرد: با توجه به اینکه بسیاری از کشورها به آب های آزاد دسترسی ندارند می توانیم عامل ایجاد این ارتباط باشیم.

وی بندر انزلی را بزرگترین بندر تجاری- عملیاتی ایران دانست و گفت: بندرگاه انزلی نشانی از قدرت دریایی ایران است.

آخوندی ادامه داد: با ایجاد و اتصال شبکه راه آهن به بنادر انزلی و آستارا می توانیم شبکه ترانزیت را تقویت کنیم.

وزیر راه و شهرسازی انزلی را بندری تاریخی با روابط تجاری خارجی در گذشته خواند و بیان کرد: تمام تلاش مان بر این است که حجم تجارت صادراتی با کشورهای همسایه خزر افزایش یابد.