*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 1253
  • ۱۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۵
عامل کشتار در سینمای آرورا تمام عمر در زندان می‌ماند

عامل کشتار در سینمای آرورا تمام عمر در زندان می‌ماند

به گزارش انزلی پرس،کارلوس سامور، رییس دادگاه سنتینیال نزدیک شهر دنور، پایتخت ایالت کلرادو، روز شنبه (۸ اوت) اعلام کرد که هیئت منصفه‌ی ۱۲ نفره‌ی محاکمه‌ی جیمز هولمز، این عامل کشتار سال ۲۰۱۲ سینمای شهر آرورا را به حبس ابد بدون بخشش، محکوم ساخته است. به گفته‌ی شاهدان عینی، محکوم در حالی که دست در […]

0,,18590970_303,00

به گزارش انزلی پرس،کارلوس سامور، رییس دادگاه سنتینیال نزدیک شهر دنور، پایتخت ایالت کلرادو، روز شنبه (۸ اوت) اعلام کرد که هیئت منصفه‌ی ۱۲ نفره‌ی محاکمه‌ی جیمز هولمز، این عامل کشتار سال ۲۰۱۲ سینمای شهر آرورا را به حبس ابد بدون بخشش، محکوم ساخته است.
به گفته‌ی شاهدان عینی، محکوم در حالی که دست در جیب داشت و به زمین نگاه می‌کرد، به رای دادگاه با بی‌تفاوتی گوش داد و پس از اعلام آن به همراه ماموران امنیتی جلسه ‌را ترک کرد.
بیشتر بخوانید: متهم به کشتار تماشاگران فیلم بتمن در برابر دادگاه
برخی از اعضای هیئت منصفه‌، خواهان اعدام او به عنوان اشد مجازاتی که در قانون کیفری این ایالت وجود دارد، شده بودند. برای این مجازات که به ندرت به اجرا در می‌آید، آرای تمام اعضای هیئت منصفه‌ ضروری بود.
محاکمه‌ای سه مرحله‌ای
محاکمه‌ی هولمز در ۳ مرحله و به‌طورکلی ۶۰ روز به‌طول انجامید. در این مدت به گواهی ۳۰۶ شاهد رسیدگی شد. هر یک از مراحل محاکمه با “آخرین دفاع” دادستان و وکیل مدافع متهم و رایزنی هیئت منصفه همراه بود.
بیشتر بخوانید: ضارب آمریکایی انباری از سلاح‌های مجاز داشته است
هیئت منصفه در مرحله‌ی واپسین، نه درباره‌ی بی‌گناهی یا گناه‌کار بودن هولمز، بلکه در خصوص میزان مجازات او تصمیم گرفت.
 محاکمه‌ی جیمز هولمز، ۳ سال به‌طول انجامید.
محاکمه‌ی جیمز هولمز، ۳ سال به‌طول انجامید.
بنا بر کیفرخواست دادستان این دانشجوی پیشین، قتل‌عام تماشاگران سینما را با دقت برنامه‌ریزی کرده و مهمات کافی برای کشتن تمام ۴۰۰ تماشاگری که برای دیدن آخرین فیلم بتمن با عنوان “شوالیه تاریکی” به سینما رفته بودند، به‌همراه آورده بود. وکیل هولمز ادعا می‌کرد که موکلش از اختلالات روانی رنج می‌برد.