دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۷:۴۳
 |  ۲۸/ مرداد/ ۱۳۹۵ - ۵:۲۵
  |   نظرات: دیدگاه‌ها برای خسته بند : دولت در برنامه ششم به‌دنبال اخذ چک سفید است ! بسته هستند
بازدید

خسته بند : دولت در برنامه ششم به‌دنبال اخذ چک سفید است !

به گزارش انزلی پرس، حسن خسته بند با بیان اینکه برنامه ششم در مجلس قبل ارائه شد و کمیسیون تلفیق کارهای مربوط به آن را انجام داد، اظهار داشت: دولت با روی کارآمدن مجلس دهم اصلاحیه‌ای برای آن ارسال کرد که دارای چند اشکال اساسی است.

DSC_009111

عضو کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: براساس آیین‌نامه مجلس هر لایحه‌ای که از سوی دولت به مجلس ارائه شود باید امضای رئیس‌جمهور و مصوبه هیئت دولت را دارا باشد.

وی با اشاره به اینکه دولت لایحه‌ای تحت عنوان اصلاحیه و یا ویرایش برنامه ششم با امضای رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی به مجلس فرستاده است و نمایندگان تذکراتی را در مورد آن مطرح کردند، افزود: ضرورت بر این نیست که اصلاحیه حتما با امضاء رئیس جمهور باشد و این دارای منع قانونی نیست.

خسته‌بند با بیان “همگی عضو یک خانواده هستیم و این موضوع به‌راحتی قابلیت برطرف شدن دارد”، گفت: این لایحه بیشتر حالت کلی‌گویی دارد و به‌دنبال اخذ یک سری از مجوزهای نامفهوم یا چک سفید است که به‌طور قطع این عمل صورت نمی‌پذیرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اینکه برنامه توسعه مربوط به دولت‌ها و کشور است و تنها یک دولت در آن تصمیم گیرنده نیست، اظهار کرد: هیچ دولتی حق ندارد تا برای دولت بعدی بدهکاری به جا گذارد و یا به گونه‌ای برنامه‌نویسی کند که دولت‌های بعدی با مشکل مواجه شوند.

خسته‌بند با اشاره به اینکه در برنامه ۵ ساله ششم توسعه اشاره‌ای به بخش مسکن و اشتغال نشده و ایرادات زیادی در این برنامه است، مطرح کرد: هر نوع اشکالاتی که توسط مطبوعات،کارشناسان و مرکز پژوهش‌های مجلس رصد شود باید با همکاری همه‌جانبه نوعی همگرایی ایجاد کنیم که دولت و مجلس بتوانند برنامه ششم را به جمع‌بندی خوبی برسانند.

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: بودجه ۹۶ را باید بر اساس این لایحه تنظیم و بودجه را تا ۱۵ آذرماه به مجلس ارائه کنیم که لازم است هر چه زودتر تکلیف این لایحه در مجلس مشخص شود.

خسته بند با اشاره به اینکه به‌طور قطع برنامه ششم براساس فرمایشات مقام معظم رهبری و اصل اقتصادمقاومتی، اقدام و عمل شکل می‌گیرد، گفت: تمامی راهکارهایی که توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شده است در برنامه مد نظر قرار می‌گیرد و همه تلاش خود را برای مصوب کردن برنامه ششم توسعه در راستای سیاست‌های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری انجام می‌دهند./تسنیم


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

نظرسنجی

از عملکرد ملوان در فصل نقل و انتقالات رضایت دارید ؟

View Results

Loading ... Loading ...
تلویزیون اینترنتی انزلی پرس
آخرین اخبار
منو سایت
دسته بندی
آمار بازدید:

بازدید امروز: 858 بازدید

بازدید دیروز: 2529 بازدید

بازدید کل : 9713775 بازدید

افراد آنلاین: 0 نفر

انزلی , اخبارانزلی , ملوان , بندرانزلی , گیلان , ملوان انزلی , گردشگری انزلی , منطقه آزاد انزلی , آبکنار , تالاب انزلی , بندر انزلی , انزلی چی