*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 10770
  • ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۸
غرس نهال و توزیع ۸ هزار اصله نهال در سطح منطقه آزاد انزلی
غرس نهال و توزیع ۸ هزار اصله نهال در سطح منطقه آزاد انزلی

غرس نهال و توزیع ۸ هزار اصله نهال در سطح منطقه آزاد انزلی

به گزارش انزلی پرس ، به مناسبت هفته منابع طبیعی، در مجموع 8 هزار اصله نهال در محدوده فاز تجارت و گردشگری منطقه کاشته و در سطح روستاهای این منطقه به منظور توسعه فضای سبز توزیع شد.

به گزارش انزلی پرس و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، به مناسبت هفته منابع طبیعی، در مجموع ۸ هزار اصله نهال در محدوده فاز تجارت و گردشگری منطقه کاشته و در سطح روستاهای این منطقه به منظور توسعه فضای سبز توزیع شد.


مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد انزلی با اعلام این خبر گفت: ایجاد فضای سبز و کاشت درخت در راستای توسعه ی پایدار، از اهمیت ویژه ای برخوردار است، و سازمان منطقه آزاد انزلی با توجه به این امر در چند سال اخیر اقدام به توسعه فضای سبز در قالب طرح های گردشگری نموده، چراکه طبیعت و فضای سبز لازمه بقای بشر و حفظ زیبایی های خدادادی به شمار می رود و به عنوان میراثی ارزشمند متعلق به همه انسانها است.


مهندس اکبر قاسم نژاد توسعه فضای سبز و ايجاد پارک های گردشگری برای مردم منطقه و بازدیدکنندگان را از اولويتهای سازمان منطقه آزاد انزلی عنوان و خاطر نشان کرد: امسال مصادف با هفته منابع طبیعی، بیش از ۴۰ گونه از درختهای مثمر نظير پرتغال، نارنج، اكاليپتوس و سایر درخت های میوه در راستای اجرای این مهم به مردم اهداء و در سطح منطقه كاشته شد.


وی در ادامه افزود: همچنین در راستای اجرای اهداف توسعه پايدار در سطح منطقه، علاوه بر ایجاد پارک بزرگ خانوادگی چپرپرد زمان و پارک جنگلی طالب آباد، پاركهای جديدی در ساير روستاهای منطقه نظير زيبا كنار، باغ اميركنده، چپرپرد پائين، جفرود، گلشن و ليجاركی احداث شده است.


لازم به ذکر است در هفته منابع طبیعی سال جاری برنامه های مختلفی از سوی این سازمان اجرا شد که از مهمترین آنها می توان به کاشت نهال میوه از سوی اعضای هیأت مدیره، مدیران و معاونین سازمان و دهیاران منطقه در فاز تجارت و گردشگری منطقه، غرس ۲۰۰ اصله نهال توت با هدف احیاء نوغانداری و ایجاد فرصت شغلی برای جوامع محلی در بوستان یکم طالب آباد با حضور جامعه دانشگاهی منطقه و مدیران این سازمان، و کاشت نهال میوه توسط ۸۰ نفر از تورگردانان خارجی بازدید کننده از پارک ساحلی، باغ پرندگان و فضای سبز ایجاد شده در فاز تجارت و گردشگری منطقه اشاره کرد.

برچسب ها