*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 1494
  • ۰۱ شهریور ۱۳۹۴ - ۳:۵۱
فراخوان جشنواره فورش در منطقه آزاد انزلی

فراخوان جشنواره فورش در منطقه آزاد انزلی

به گزارش انزلی پرس،سازمان منطقه آزاد تجاری- صنعتی انزلی در راستای تحقق اهداف کلان و جامع مناطق آزاد کشور مبنی بر توسعه فرهنگی همگام و هم جهت با تحول و پیشرفت در سایر زمینه های اقتصادی، تجاری، صنعتی و گردش گری و به منظور جلب افکار عمومی، هنرمندان، فعالین و کنش گران عرصه های اجتماعی […]

fourshposter

به گزارش انزلی پرس،سازمان منطقه آزاد تجاری- صنعتی انزلی در راستای تحقق اهداف کلان و جامع مناطق آزاد کشور مبنی بر توسعه فرهنگی همگام و هم جهت با تحول و پیشرفت در سایر زمینه های اقتصادی، تجاری، صنعتی و گردش گری و به منظور جلب افکار عمومی، هنرمندان، فعالین و کنش گران عرصه های اجتماعی جهت مشارکت فعال در امر شناسایی، استخراج و احیای ظرفیت های ارزشمندِ مغفول مانده و بهره مندی هرچه بیشتر و مطلوب تر از امکانات و توانمندی های معطوف به شناسه ها و مولفه های طبیعی و عناصر انحصاری و اختصاصیِ بومی موجودِ در منطقه، نخستین دوره ی جشنواره مجسمه های شنی ” فورش ” را در محدوده منطقه ی آزاد انزلی برگزار می نماید.

اهداف و رویکردها:

تثبیت بنیان جشنواره ای رقابتی و مستمر در حوزه هنرهای تجسمی، با رویکرد بهره مندی متقابل هنرمندان از تجربیات و توانمندی های یکدیگر و هم تمرکززدایی از فعالیت های هنری در منطقه، استان و کشور، به واسطه سازماندهی رویدادهای با کیفیت هنری. 

– معرفی جاذبه ها و زیبایی های رحمانی منطقه با بهره مندی از زبان گویای هنر.

استفاده عمومی تر از ظرفیت های موجود در موضوعات هنری به واسطه خروج هنرمند و اثر هنرمندانه از محدوده نگارخانه ها و هم ایجاد امکان مشارکت مخاطب به صورت بی واسطه در فرایند شکل گیری اثر هنری.

– فراهم نمودن بستری برای شادمانی عمومی و تجربه فضایی فرح بخش (ویژه گردش گران و ساکنین بومی) به واسطه امکاناتی که هنر در اختیار مخاطبانش می گذارد. 

نخستین جشنواره مجسمه های شنی “فورش” در دو بخش حرفه ای و غیرحرفه ای برگزار می گردد. بخش حرفه ای به صورت رقابتی و بر اساس الگوهای جشنواره های تجسمی و با شرایط مندرج در متن فراخوان سازماندهی گردیده و نفرات برگزیده نیز پس از داوری آثار معرفی خواهند شد.

در بخش دیگر، گروه هدف، دانش آموزان مدارس و هنرآموزان دانشکده های هنری و فنی و روستاهای اطراف و به خصوص محدوده منطقه آزاد انزلی خواهند بود. در این بخش شرکت کنندگان می توانند علاوه بر مشارکت در بخش مسابقه غیرحرفه ای ها از امکان آموزش و فراگیری هنر ساخت مجسمه های شنی توسط اساتید دانشگاهی بر خوردار گردند. 

موضوع: آزاد

مواد: شن و ماسه (شرکت کنندگان در هیچ یک از اجزای مجسمه ها مجاز به به کارگیری مصالح یا موادی به غیر از آن چه از طریق ستاد برگزاری جشنواره در اختیارشان قرار خواهد گرفت نخواهند بود) 

به جز تجهیزات و امکانات اولیه و اساسی، مسوولیت تهیه ابزارهای ویژه برای ساخت مجسمه های شنی بر عهده شرکت کنندگان است.

سایز (حجم) آثار: پنج در پنج متر مربع 

روز شمار جشنواره: آخرین مهلت ارسال طرح ها: ۱۵/۶/۹۴  

مرحله نخست داوری (اعلام طرح های برگزیده برای شرکت در بخش مسابقه): ۲۰/۶/۹۴  

– بخش مسابقه جشنواره: ۲۷/۶/۹۴ ساعت ۹ الی ۱۹    

اختتامیه/ اعلام نتایج و اهدای جوایز: ۲۷/۶/۹۴ ساعت ۲۰  

مکان: نوار ساحلی فاز تجارت و گردش گری منطقه آزاد انزلی 

جوایز بخش مسابقه حرفه ای ها

– نفر/گروه اول: ۰۰۰/۰۰۰/۲۵ ریال- تندیس جشنواره- لوح یادبود

– نفر/ گروه دوم: ۰۰۰/۰۰۰/۱۵ ریال-تندیس- لوح یادبود  

– نفر/ گروه سوم : ۰۰۰/۰۰۰/۱۰ ریال-تندیس- لوح یادبود  

(در بخش غیر حرفه ای به دو نفر از شرکت کنندگان هرکدام مبلغ ۰۰۰/۵۰۰/۱ ریال بعلاوه لوح یادمان اهدا خواهد شد)

هیات داوران: 

۱- امیر شعبانی پور   

۲- سعید وحدتی پور  

۳- مهران ویسی  

مقررات جشنواره: 

– ثبت نام و ارسال آثار برای شرکت در بخش مسابقه تنها از طریق نشانی پستی الکترونیک جشنواره انجام می پذیرد

– فایل ها باید به صورت تصویر یا اسکن با فرمت JPEG، با حجم حداکثر ۶۰۰ کیلوبایت و بدون فشرده سازی به نشانی دبیرخانه ارسال گردند. 

– برای شرکت در بخش مسابقه محدودیت سنی وجود ندارد.  

– تعداد اعضای هر گروه شرکت کننده نباید بیشتر از سه نفر باشد. 

– هر گروه بر ای شرکت در جشنواره می تواند تا سه اثر را برای داوری به دبیرخانه ارسال نماید. 

– در هنگام ارسال آثار، ارائه اطلاعات شخصی (نام و نام خانوادگی سرپرست گروه و اعضا. سن. شماره ملی. تحصیلات. رزومه. نشانی دقیق پستی. پست الکترونیک، شماره تماس، ابعاد اثر) الزامی است.  

– پس از ارسال آثار و در صورت دریافت توسط دبیرخانه، از طریق پست الکترونیک یا تلفن به شرکت کنندگان اطلاع رسانی خوهد شد.  

– دبیرخانه جشنواره حق هرگونه بهره برداری از آثار را در قالب های گوناگون برای خود محفوظ می دارد. 

– با توجه به احتمال نامساعد شدن شرایط جوی و بارندگی، زمان برگزاری جشنواره تا مساعد شدن شرایط قابل تغییر است و در صورت رخداد هر گونه تغییری مراتب به شرکت کنندگان ابلاغ خواهد شد. 

اطلاعات بیشتر: 

وب سایت سازمان منطقه  آزاد انزلی: anzalifz.ir    

پست الکترونیک جشنواره: Anzali.sands.f@gmail.com   

شماره تماس با دبیرخانه: ۰۱۳۴۴۴۵۰۰۴۹   

شماره همراه: ۰۹۳۶۴۹۴۰۳۳۰

نشانی دبیرخانه جشنواره: گیلان. جاده رشت- بندر انزلی. بلوار شهید فاتحی. فاز تجارت و گردش گری منطقه آزاد انزلی. مجتمع تجاری کاسپین. نگارخانه آسمان.